Forum

klasör yetkile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

klasör yetkileri değiştirme

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@YasinOzbek)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

Wnidows server 2008 r2 x64 ortamında xp ve win 7 client makinelerde ulukom ve pc gümrük külliyatı adında 2 adet program çalışmaktadır ulukomu server tarafından güncelleme yapıyoruz pc gümrük külliyatını internet güncelleyoruz yalnız administrator  yetkisi olmadan program üzerine güncelleme almıyor klasör sahipliğini değiştiriyorum ama olmuyor bu programları kullanıp uygulamasını yapan varmı 

Gönderildi : 01/01/2012 23:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Bu programlar değilde bunlara benzer bir kaç program otomasyon kullanıyoruz iş yerinde. Dediğiniz tarzda güncelleme yapısı var. Programın kurulu olduğu ve güncellemelerin yazıldığı dizinlere o makinada o anda oturum açmış kullanıcıya klasörün güvenlik sekmesinde full hak verdiğinizde durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/01/2012 00:03

(@YasinOzbek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

kullanıcıya full yetki veriyorum ama yinede adminle logon olmadıkça güncellemiyor. sorun değil o da yapılır ama bu işlem hergün oluyor ayda 1 veya 2 defa olsa problem değil.

Gönderildi : 02/01/2012 12:59

(@OguzAYAZ)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Aldığınız hata nedir ? bahsettiğiniz program hakkında bir araştırma yaptım güvenlik duvarı ve antivirüs programı haricinde herhangi bir engel görmemişler birde güvenlik duvarını kapatıp oturum actığınız kullanıcıyı local de admin gurubuna ekleyerek denermisiniz.

Gönderildi : 02/01/2012 13:14

(@YasinOzbek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Güvenlik duvarı kapalı zaten ve virüs programından dan klasörleri dışladım hiç bir şekilde engelleyen yok sadece günlük güncellemeyi dosyaya yazamadığı için hata veriyor.

Gönderildi : 02/01/2012 13:29

(@YasinOzbek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

klasör sahipliğini kullanıcıya atayamıyorum gpo dan bir ayarı varmıdır.

Gönderildi : 03/01/2012 01:46

(@eraydeniz)
Gönderiler: 62
Trusted Member

klasör sahipliğini kullanıcıya atayamıyorum gpo dan bir ayarı varmıdır.

eğer sorduğunuzu doğru anladıysam GPO altında 

Computer Configuration --> Windows Settings --> Security Settings --> File System yoluna bir bakmanızı öneririm.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/01/2012 14:00

Paylaş: