Forum

windows 2003 hostin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 hosting üzerinde dosya download problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@KemalGENIS)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar,

Windows 2003 web server üzerinde tanımlanmış olan bir domainden bazı dosyaları (*.3ds) indirmek için dosya yolunu yazdığımda 404 file not found hatası alıyorum. Dosya belirtilen konumda ama uzantısı 3ds olduğu için download edilemiyor. Uzantısı değiştirilip denediğimde bir problem olmuyor. Windows 2003 web server veya Pleks 8.6 panel üzerinden bu dosyaların download edilebilmesi için nasıl bir ayar yapılabilir. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 30/12/2011 13:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bunun için yapmanız gereken şey Browser' ların desteklediği download formatında bir paylaşım yapmanızdır, yani rar, zip vb.

Veya direk adrese yazmıyor olmanız list directory diyerek gelen ekranda sağ tıklayarak farklı kaydet diyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2011 17:54

(@KemalGENIS)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim. Benim problemim de şöyle bir durum var. Web sitesi üzerinden 3D bit model gösterimi yapılacak. 3D dosyası 3d max ile hazırlanmış 3ds dosyası olmak zorunda script bu dosyayı görüntülüyor. Yani kullanıcıya download ettirip ekstra bir program ile dosya içeriğini göstermek yerine java ile direk gösterilecek. Bu sebepten dolayı bu 3ds dosyasının arka planda script tarafından indirilmesi gerekiyor. windows 2003 üzerinde böyle bir izin verilebiliyorsa nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/01/2012 20:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

"windows 2003 üzerinde böyle bir izin verilebiliyors" bunun 2003 veya işletim sistemi ile bir ilgisi olmayıp yazlım ve web bilgisi olması gerekli, bende bu konularda uzman olmadığım için yardımcı olamayacağım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2012 23:38

Paylaş: