Forum

Windows 2003 32 bit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 32 bit Ent. GPT Desteği

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

elimde 3tb hdd ler var server 2003 32 SP2  enterprice kurdum ama diskler 740gb filan görünüyor kalan kısımlar yok  GPT birimine çeviremedim acaba desteği yokmudur.

teşekkürler

Gönderildi : 29/12/2011 20:01

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

x64 kullanmalısınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2011 21:17

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ben Windows 2008R2 64bit kurdum 3 tane 3tb disk var ama işletim sisteminin kurulu olduğu diski GPT olarak aktiv olmuyor

C:\ 200Gb D:1.7TB, 786GB ayrılmamış görüyor ve bu ayrılmamış alanıda oluşturamıyorum. partitions oluştururken yeteri kadar boş yer yok deyip kalıyor  diğer 2 dik GPT yaptım ve 3TB olarak görüyor.

Gönderildi : 30/12/2011 13:40

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, Malik bey

İşletim sisteminin kurulu olduğu diski GPT yapamazsınız. size önerim işletim sistemini kurduğunuz partitionlara ayırın diğer diskleri GPT update edip tek parça 3TB olarak bölümleyin.

kolay gelsin.

Gönderildi : 30/12/2011 18:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Onu kuruluma başlamadan önce yapmalıydınız.

Denildiği gibi ufak partition'a kurun OS.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/12/2011 21:31

(@ismailkocas)
Gönderiler: 16
Eminent Member

İştetim sistemi server 2003 enterprise edition 32 bit sp2.Diski GPT yaptım tek partition 3 tb görüyorum ama 2 tb kadar kopyalayabiliyorum.2 tb den sonrada kopyalama yapmak istersem dosya dizin hatası verip hdd nin dosya sistemi NTFS iken RAW oluyor.Yani disk ham olup biçimleme istiyor.MBR dosya sisteminin limitini kullanıyor.Benim sistemim AMD ve UEFI Bioslu 3tb destekli anakartım var.3tb hdd yi ikincil disk olarak tek partition kullanıyorum ve ikiye bölmek istemiyorum.işletim sisteminin kurulu olduğu hdd gpt değil sorun bu sebeptenmidir? Lakin ben zaten server 2003 işletim sistemini gpt önyüklemeli yapamam çünkü işlemcim itanium değil.Sorun AMD midir ? İntel olsaydı durum yine aynı mı olurdu ? GPT limit etkinleştirme nasıl olacak ? Anakartım MSI 970A-G46 bir ayarmı gereklidir ? UEFİ boot olarakmı yüklenmelidir ?

Gönderildi : 21/12/2012 11:56

Paylaş: