Forum

adc yapılandırma
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

adc yapılandırma

 Anonim

2008 r2 nin yedeğini subemin bir tanesine adc olarak yapılandırmak istiyorum. subem arasında bir bağlantı yok karşı tarafta adsl hat var. yapılandırma nasıl olmalı. merkez ile subeyi server uzerindenmi konuşturucaz yoksa bir modem firewall tarzı bir şeylemi. ben yöntemlerden cok sağlam firmaların oluşturduğu yapıyı merak ediyorum. deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 23/12/2011 16:15
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,

2 site da kendini görmeli. Araya vpn tarzı kurulum yaparsınız, daha sonra adc yapılandırırsınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 16:26
SELÇUK KURAL
(@SELCUKKURAL)
Üye

Merhaba, 

Bunun için cisco cihazlarını kullanabilirsin. Ya da  RRAS servisini server üzerinden  kurup iki site'ını konuşturabilirsin. RRAS lab ortamında denedim ama  gerçek bir senaryoda ne kadar başarılı açıkçası bir fikrim yok. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 16:27
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Fiziksel vpn kullanmanı tercih ederim.Öbür türlü kopukluk olduğunda replikasyonlarda sıkıntı yaşarsınız.Cisco serisi cihazlar vpn konusunda oldukça başarılı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 16:35
 Anonim

isp lerin noktadan noktaya hizmetleri var bu şubeyi bağlarmı birbirine acaba sorum haricindemi bir soru oldu bu onun mantığı nedir yapmak istediğimiz için idealmidir

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 23/12/2011 18:01
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

http://www.cozumpark.com/forums/thread/261097.aspx  buradan da bilgi edinebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 18:05
SELÇUK KURAL
(@SELCUKKURAL)
Üye

Dursun Bey,

Şimdi tam olarak istediğiniz şey de çok önemli. Yapınızı tam olarak bilmediğimiz için bir sürü alternatif var. Eğer  yapınız büyük ve şubenizle merkeziniz arasındaki  DC ile ADC arasında sürekli bir replikasyon lazımsa , bunları ayrı olarak fiziksel cihazlarla yapmanız (Cisco gibi) daha mantıklı olacaktır. Ayrıca yapınızın büyüklüğüne göre internet bağlantınızın da hızlı olması gerekebilir.

Fakat yapınız çok büyük değil  ve çok fazla aksiyon almıyorsanız, ya da sadece yedeği orda dursun gibisinden bir düşünceniz varsa  RRAS  gibi bir yapılandırma da kullanabilirsiniz.  Ama dediğim gibi tam olarak istediğiniz şey ve yapınız hakkında biraz bilgi verirseniz daha spesifik çözümler üretilebilir.

 

Kolay gelsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2011 18:52
Paylaş: