Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemim de iki adet W2K3 server var. Bir tane daha server aldım. Makine üzerine W2K8 kurup diğer eski kademeli olarak kaldırmak istiyorum.

Ancak Bu ana makinelerden biri DC hemde TS hemde LOGO nun çalıştığı bir makine.Dışarıdan bağlananlar ve Domain kullanıcıları ve LOGO kullanıcıları bu makinede çalışıyor.

Benim aklımda bir kaç senaryo var.Birinci olarak W2K8 Kur daha sonra AD kur. Kullanıcıları aç TS ve LOGO yu kur."Çok riskli" önce W2K3 ile beraber

çalışsın.

İkinci olarak W2K8 kur ADC yap. Sonra DC leri kapa.TS ve LOGO yu kur. Böylece çakışma olmaz.

Üçüncü olarak yeni makineye ESX kur. W2K3 kur TS olsun. W2K8 kur sadece LOGO olsun.

Gönderildi : 23/12/2011 12:58

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Benzer bir geçişi geçenlerde gerçekleştirdim. Ancak burada firma ilgili yazılım şirketinden destek alarak taşıma işlemini onlara yaptırmışlardır. Şu şekilde yapabilirsiniz,

• Kurduğunuz Windows Server 2008 R2 sunucunuzu Additional DC olarak ortamınıza eklersiniz.
  • 2003 sunucunuz üzerindeki FSMO rollerini 2008 R2 dc üzerine aktarır ve bir süre replikasyon için beklersiniz.
  • Ardından 2008 R2 üzerine Terminal Services (Yeni adıyla remote Desktop Services) kurulumunu ve lisanslamasını yaparsınız.
  • LOGO taşıma işlemini gerçekleştirirsiniz.
  • Firewall üzerinden terminal server isteklerini yeni sunucunuza yönlendirirsiniz.
  • Bu sırada eski sisteminizde çalışmaya devam eder ve geçiş sırasında bir sıkıntı ile karşılaşırsanız yönlendirmeyi eski 2003 sunucunuz üzerine geri yönlendirip sistemin çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 23/12/2011 13:37

(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler.

Bu hafta sonu denemelere başlarım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/12/2011 15:07

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866