Forum

Windows 2003 Termin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Terminal Server User Profile Görünüm Ayarları

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@safatamercevik)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba.

Şirketimizde 3 adet terminal sunucu ve NLB kullanmaktayız. Kullanıcılar NLB ile bu üç sunucu üzerinde log on oluyorlar. Thin Client ile sisteme log on olan kullanıcılardan bazılarında çok basit ama bir o kadar garip sorunlar var. Örneğin;

Aynı anda birden fazla pencere açık olduğunda başlat çubuğunda görünen sekmeler, başlatın hemen yanından değil de çubuğun ortasından itibaren sağa doğru sıralanıyorlar. Kullanıcıyı admin grubuna alıp basamakların en soldan sıralanmaya başlamaları için ayarı değiştiriyorum sonra kullanıcıyı admin grubundan çıkarıyorum fakat ilk log off tan sonra tekrar eski haline dönüyor.

Kullanıcının başlat çubuğunda değişiklik yapmasını istemiyorum. Bu yüzden bunu kendim yapmak zorunda kalıyorum fakat böyle bir sorun karşıma çıkıyor. Acaba daha önce karşılaşan veya çözüm konusunda bir fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa çok memnun olurum. 

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/12/2011 01:52

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

TS kullanıcı veya sunucuları üzerinde uygulanan kısıtlama amaçlı politikalar bulunmaktamıdır? 

Gönderildi : 26/12/2011 23:30

(@safatamercevik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet kullanıcılar için kısıtlama politikaları bulunmakta.

Gönderildi : 27/12/2011 19:37

(@safatamercevik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Fatih Bey, bir çözüm öneriniz var mı veya uygulanan kısıtlama politikalarını gözden mi geçirmeliyim ? Kısıtlama politikalarını uygulamak mecburiyetindeyiz, başlat çubuğunda değişiklik yapılmasını engelleyen policylerimiz var fakat bu bahsettiğim olay neden olur acaba ?

Gönderildi : 29/12/2011 22:18

Paylaş: