Forum

Server 2008 Üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Üzerinden localdeki IP yazıcıya Çıktı Almak !

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@m-cetindemirci)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar ;

Ana Makinamız MW Server 2008.

RDP ile uzakdan bağlanıp local deki PC lere direkt bağlı ( USB veya LPT ) yazıcıalrdan çok rahatlıkla çıktı alabiilyoruz.

Terminal in olduğu local ağda bulunan PC ile RDP ile MWserver 2008 e bağlanıp client in olduğu local ağda bulunan IP yazıcıdan bir türlü çıktı  alamadım.

Localde bulunan yerel ağ üzerine bağlı IP yazıcı sını aynı yerel ağda bulunan PC ler çok rahatlıkla Kullanabilmekde.

Bu Konuda Acilen Yardımlarınızı bekliyorum..

Saygılarla

Gönderildi : 13/12/2011 17:48

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Herkese Merhabalar ;

Ana Makinamız MW Server 2008.

RDP ile uzakdan bağlanıp local deki PC lere direkt bağlı ( USB veya LPT ) yazıcıalrdan çok rahatlıkla çıktı alabiilyoruz.

Terminal in olduğu local ağda bulunan PC ile RDP ile MWserver 2008 e bağlanıp client in olduğu local ağda bulunan IP yazıcıdan bir türlü çıktı  alamadım.

Localde bulunan yerel ağ üzerine bağlı IP yazıcı sını aynı yerel ağda bulunan PC ler çok rahatlıkla Kullanabilmekde.

Bu Konuda Acilen Yardımlarınızı bekliyorum..

Saygılarla

Bu yazıcı Client'te Yüklümü Bunun Dışında Peki Terminal SRV Olarak Kullandığınız Sunucunuz İle Client Aynı Network Üzerindemi Yada Arada IPSEC PPTP Gibi Vir VPN Varmı ?

Gönderildi : 14/12/2011 00:38

(@m-cetindemirci)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkür ederim..

evet yazıcının driverlari client üzerinde yüklü ( ip üzerinde çalışıyor olmasına rağmen özellikle driverlerini yükledim ).

Terminal server olan ana makinamızla o client arasında VPN var.

Gönderildi : 14/12/2011 18:15

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

ilginiz için teşekkür ederim..

evet yazıcının driverlari client üzerinde yüklü ( ip üzerinde çalışıyor olmasına rağmen özellikle driverlerini yükledim ).

Terminal server olan ana makinamızla o client arasında VPN var.

Eğer Arada VPN Var İse Şunu Deneyelim Merkezdeki Terminal Server'a Şubedeki Bir Client Bağlanıyor Siz Terminal Server'a İse Bir Adet Network Yazıcı Tanıtıp O Şubenin Tamamını Ordan Kullandıracaksınız . Sanırım Soru Bu Şekilde

Network Yazıcıların Haberleşme Portları Ağ Yazıcısı Tanıttığımızda Kullanılan Portlar Gibi Değildir. Ben Şunu Öneririm Size Bir Print Server Kurun Onun Üzerinden İp Yazıcılarınızı Haberleştirin. Print server İçin Server 2003 r2 Veya 2008 2008r2 Fark Etmez x86 veya x64 Farkı Yoktur. 

Gönderildi : 16/12/2011 12:45

Paylaş: