Forum

Client taki policy ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client taki policy sorunu..

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Sıfırdan Windows Server 2008 std işletim sistemi kurdum ve Domain i oluşturup ağdakı bilgisayarlarımı domaine ekledim.Sistem Gayet güzel çalışıyor.Yalnız 2 bilgisayar da olşturduğum policyleri uygulamadığını farkettim.Ana makine ve client te gpupdate /force komutlarını çalıştırdım.Ana bilg. ve client i yeniden baslattım yinede policy i almadı.Bu sorunu neden yapabilir , siz değerli üstadlarıma danışmak istedim.

Gönderildi : 30/11/2011 02:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle bu policy diğer istemcilerde çalışıyor ancak sadece bu iki bilgisayarda mı sorun var ?

Sorun derken nasıl bir durumdan bahsediyoruz, bir makine policy mi uyguladınız bir user policy mi ? User vey Makine policy uyguladınız ise bu kullanıcı veya bilgisayarlar bu GPO ların bağlı olduğu OU içerisinde mi ?

Bu sorunu yaşayan bilgisayarlarda cmd ekranında gpresult ile o makineye ve kullanıcıya uygulanan policyleri kontrol edin gerçekten geliyor mu ? Eğer isim olarak geliyor ise rsop.msc ile birde ayarların gelip gelmediğini kontrol edin.

Eğer bunlarda sorun yok ise bu durumda application ve system loglarını kontrol edin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2011 12:33

Paylaş: