Forum

Uzak lokasyon DC de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak lokasyon DC değiştirme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni VPN altyapısı oluşturduğumuz yurtdışı lokasyonumuzda, daha önceden kurulmuş bir domain yapısı var. DC aynı zamanda file server hizmeti veriyor ve üzerinde paylaşım izinleri mevcut. Kullanıcıların bizim merkezdeki DC üzerinde de userları var, exchange hizmetini merkezden alıyorlar.

Bu durumda benim nasıl bir yol izlemem daha doğru ve efektif çözüm olur?

* Domainleri arası trust ilişkisi mi kurmalıyım? (bunu denedim, DNS forwarding yaptım ama domain'i pinglediğimde VPN yaptığımız  başka bir lokasyondaki ADC üzerindeki DNS server'a erişmeye çalışıyor. Bu sebeple trsut ilişkisini sağlayamadım.)

* Eski domamini kaldırıp, oradaki DC yi ADC olarak merkezi domain'e üyemi yapmalıyım? (Söz konusu işlemi başka bir lokasyonumuzda yapmıştım, fakat orada DC üzerinde çalışan herhangi bir uygulama yoktu.)

Yada sizin başka bir öneriniz varmıdır ?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/11/2011 13:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Amacınızı yazmadan size nasıl bir tavsiye vermemizi bekliyorsunuz ?

Amacınız nedir ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2011 20:13

(@EgemenDincer)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Valla açıkçası ben de çok merak ediyorum.

Gönderildi : 30/11/2011 12:34

(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Amacım, uzak lokasyonda farklı bir domainde bulununan kullanıcıların lokal kaynaklardan yararlanması. Bu kullanıcıların mail hesapları için lokalde tanımlanmış kullanıcılar mevcut. Fakat halihazırda kullandıkları domain controller üzerinde çalışan uygulamalar ve file server var, mevcut domaini silip bizim lokaldeki domain'e additional olarak eklemek için çekiniyorum.

Gönderildi : 07/12/2011 17:06

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Active Directory Migration Tool kullanabilirsin. Eger cekincelerin varsa , elinizdeki senaryoyu lab ortamina tasiyin o sekilde deneyin.

Gönderildi : 07/12/2011 19:03

Paylaş: