Forum

Windows Server RDP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server RDP Bağlantı Kopması

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,097 Görüntüleme
(@kendaladiyaman)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2008 servera farklı lokasyonlarda internet üzerinden bağlanan kullanıcıların bağlantıları 5 dakikada bir kopuyor. Daha önce böyle bir problem yoktu. Yeni olmaya başladı. Sistemde hiç bir değişiklik yapmadım. Lokal networkden kaynaklanıyor diyeceğim o' da değil çünkü lokalde logo programına bağlantı ile RDP bağlantısı hiç kopmuyor.

Bunun nedeni ne olabilir ?

Gönderildi : 25/11/2011 17:04

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

kopmalarının sebebi route add oluşturarak deneyebilirsin bağlanan clietnların işletim sistemleride önemli tabiki...

eğer bağlanan clientlarda sorun yaşıyor isen route add komutunu dene derim.. ayrıca sorun yaşadığın clienlarda remote desktop  manager adlı programı kurmanı tavsiye ederim freeware bir program üzerinde Radmin vnc Rdp telnet vs gibi programlarda var kısacası ana viewer özelliği var oradan rdp yi yapılandırıp deneyebilirsin bakalım o program üzerinde de kopmalar olacak mı ?

Gönderildi : 25/11/2011 17:18

(@kendaladiyaman)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tüm işletim sistemleri Win 7. Tüm ipler dinamik. Route add komutu için ip' lerin statik olması gerekmez mi?

Gönderildi : 25/11/2011 17:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

logları inceleyin

beklenmedik şekilde diyorsa ağ  kaynaklı sorunlarınız vardır.

Gönderildi : 26/11/2011 15:45

(@kendaladiyaman)
Eminent Member
Konu başlatıcı

maalesef hiç bir hata vermeden bağlantı kopuyor. eventlardada hiçbir şey yok.

Gönderildi : 26/11/2011 17:15

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

kullandığınız hat adsl ise ve bu hattı 8 mb geçirdiyseniz bu hatlarda kopmanın çok olduğunu duydum eğer böyle birşeyden kaynaklı ise 6 mb hatların olduğu gruba ekletin kendinizi sorununuz çözülür.

Gönderildi : 27/11/2011 04:42

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhabalar,

Windows Server 2008 servera farklı lokasyonlarda internet üzerinden bağlanan kullanıcıların bağlantıları 5 dakikada bir kopuyor. Daha önce böyle bir problem yoktu. Yeni olmaya başladı. Sistemde hiç bir değişiklik yapmadım. Lokal networkden kaynaklanıyor diyeceğim o' da değil çünkü lokalde logo programına bağlantı ile RDP bağlantısı hiç kopmuyor.

Bunun nedeni ne olabilir ?

Eğer Terminal Sunucusunda yapılandırdığınız bir policy yok ise ( 5 dk sonra bağlantıyı kopar gibi) muhtemelen internet bağlantısı problemidir.

Gönderildi : 28/11/2011 14:24

Paylaş: