Forum

windows 2008 iis7 y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 iis7 yetkilendirme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@emrep)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

sistemimde iis7 üzerine kurulu php tabanlı sitemiz mevcut yönetim panelinden sitenin içine resim upload ettiğimizde hata vermiyor fakat resmide upload etmiyor. siteyi yapan arkadaşla görüştüm yetkilendirme hatası olduğunu kendisinin linux tabanlı web serverlarda çalıştığını windows tabanlı web serverlar hakkında bilgisi olmadığını ve hatayı gideremeyeceğini söyledi. yetkilendirme hatasını araştırdım fakat farklı birşeyler bulamadım iis7 üzerinde site lara yönetim panelinden giren kullanıcıya full yetki nasıl verebilirim. fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

herkese kolay gelsin.. 

Gönderildi : 11/11/2011 18:54

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

merhaba,

sistemimde iis7 üzerine kurulu php tabanlı sitemiz mevcut yönetim panelinden sitenin içine resim upload ettiğimizde hata vermiyor fakat resmide upload etmiyor. siteyi yapan arkadaşla görüştüm yetkilendirme hatası olduğunu kendisinin linux tabanlı web serverlarda çalıştığını windows tabanlı web serverlar hakkında bilgisi olmadığını ve hatayı gideremeyeceğini söyledi. yetkilendirme hatasını araştırdım fakat farklı birşeyler bulamadım iis7 üzerinde site lara yönetim panelinden giren kullanıcıya full yetki nasıl verebilirim. fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

herkese kolay gelsin.. 

Kullandığınız Plesk Panel Hangi Firmanın Ürünü ??? Yani Yazılımın Markası Nedir.

Gönderildi : 11/11/2011 19:26

(@emrep)
Eminent Member
Konu başlatıcı

NetYonet V6.10 TicariWeb yönetim paneli yazıyor

Gönderildi : 11/11/2011 19:44

(@serkantas)
Prominent Member

NetYonet V6.10 TicariWeb yönetim paneli yazıyor

Bunu Bu Yazılımı Yazan Firma İle Görüşebilirsin Sık Kullanılan Bir Panel Yönetimi Programı Değil  Eğer Genel Kullanılan Bir Plesk Panel Olsaydı Yardımcı Olabilirdim...

Gönderildi : 12/11/2011 02:50

(@emrep)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

yazan kişileri bilmiyorum fakat satan ve düzenleyen arkadaş yetkilendirme hakkında bilgi sahibi değil bunu plesk üzerinden mi yetkilendirme yapıyoruz yoksa windows 2008 üzerindemi genelde yetkilendirmeler nasıl oluyor?

Gönderildi : 12/11/2011 15:38

(@serkantas)
Prominent Member

Merhaba, 

yazan kişileri bilmiyorum fakat satan ve düzenleyen arkadaş yetkilendirme hakkında bilgi sahibi değil bunu plesk üzerinden mi yetkilendirme yapıyoruz yoksa windows 2008 üzerindemi genelde yetkilendirmeler nasıl oluyor?

Sitenin Yapısını Bilmediğim İçin Tam Bişi Söyleyemiyorum Ama Eğer Site Plesk Panel ile Yönetiliyorsa Arkada Bir SQL Üzerinde Sitenin Datası vardır Ve İİS Sadece Sitenin İndex Dosyasını Tasıyordur. Yani Aslında Tüm Ayarlar Plesk Panelden Yapılıyordur. Benim Kanaatim Panelden Yapılması Gerektiği Üzerine Ama Arkada Server 2008 Var Aslında Tüm İşlemlerimiz Bunun Üzerinden SQL'deki Dataya Yazılıyor Dolayısıyla Bu Yol Üzerinde Bir Yerde Sıkışıp Kalıyordur. İncelemek Lazım gerekirse Bağlanıp Bakarız... 

Gönderildi : 12/11/2011 16:41

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Buranın dosya upload ettiği klasöre yazma yetkisi vereceksin. Hangi dizinde hangi klasör ise Sağ tıklayıp Security tabına gelerek yetkilendirme yapabilirsin.

Plesk ve benzeri panelller genelde siteler için birde kullanıcı hesabı açarlar yetkiyi bu kullanıcıya verebilirsin.

FTP den bile dosyaya erişip sağ tıklayıp klasöre 777 yetkisi verip sorunu çözebilirsin. Genelde tam yetki vermen gerekiyor bu tür dosyalara. Yinede bir sor Linux kullanmış ise chmod 777 mi yoksa chmod 775 mi veriyoruz diye sorbilirsin.

Gönderildi : 12/11/2011 16:46

Paylaş: