Forum

server 2008 r2 dns

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 dns

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@YusufCagan)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Windows Server 2008 R2 de,DNS Server'ı bir Member Server'a yüklersek DNS Server üzerinde Active Directory Integrated Zone  oluşturma ihtimalimiz var mı?Birde Read Only Domain Controller kurmak için illa yazılabilir bir domain ortamı olması şart mı?

Teşekkürler

Gönderildi : 05/11/2011 06:50

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

Ikisine de evet 🙂 , yalniz dns server member olursa ad inmtegrated zone o bilgisayarda bulunnan dns klasorunde tutulmaz, o bilgisayarda ntds dit veritabani da olmadigi icin diger sunucular calismaz ise o zone'lar acilmaz.

Gönderildi : 05/11/2011 14:55

(@YusufCagan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tekrar merhabalar,

Bayram dolayısıyla geri dönüş yapamadım kusura bakmayın peki bu işlemleri nasıl gerçekleştirebilirim.Mesela bende hala primary zone kısmında değişiklik yapamıyorum,active directory integrated zone kutucuğu etkisiz durumda geliyor.

Bu arada herkese iyi bayramlar

Gönderildi : 08/11/2011 04:44

(@YusufCagan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

Bu konu hakkında bana yardım edebilecek birileri var mı?Belki yapılacak işlemler çok basittir ama bilmeyince olmuyor.

"çözümsüz sorununuz kalmasın" sloganıyla, umarım bu konuda bana yardım edebilecek birileri çıkar.

Teşekkürler

Gönderildi : 09/11/2011 22:32

(@YusufCagan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

Bu konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan kimse yok mu?Sorun çözümsüz kaldı,bir fikir bir öneri.........

Gönderildi : 11/11/2011 03:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dc üzerinde bu işlemi yaptığınızda olması gerekli. Dns'iniz düzgün çalışıyor mu?  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc772746(WS.10).aspx

Ek olarak bir hata düşüyor mu loglara? 

Gönderildi : 11/11/2011 05:49

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

merhaba arkadaşlar,

Bu konu hakkında bana yardım edebilecek birileri var mı?Belki yapılacak işlemler çok basittir ama bilmeyince olmuyor.

"çözümsüz sorununuz kalmasın" sloganıyla, umarım bu konuda bana yardım edebilecek birileri çıkar.

Teşekkürler

Yusuf bey,  oncelikle;  "çözümsüz sorununuz kalmasın" bu tip cumle yapilari kullanmaniza gerek yok

2nci olarak, dns'in genel mantigini anlatan makaleler portalimizda mevcut, sizin oncelikle bu makaleleri okumaniz gerekmektedir

3ncu olarak ise,   

bir onceki cevabimi hatirlayin:

Ikisine de evet 🙂 , yalniz dns server member olursa ad inmtegrated zone o bilgisayarda bulunnan dns klasorunde tutulmaz, o bilgisayarda ntds dit veritabani da olmadigi icin diger sunucular calismaz ise o zone'lar acilmaz.

x bilgisayarda ntds veritabani yani DC hizmeti yok ise ilgili checkbox in silik gelmesi normaldir.

Gönderildi : 13/11/2011 19:02

Paylaş: