Forum

dhcp migration hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

dhcp migration hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@omerkorkmaz)
Gönderiler: 134
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

DHCP migration yaparken aşağıdaki hata ile karşılaştım.

"The specified migration store path cannot be found or cannot be created. The language of the data in the migration store differs from the system UI language of this server's operating system "

Önerileriniz?

Gönderildi : 31/10/2011 22:48

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Hatada taşımak istediğiniz işletim sistemi ile verinin alındığı sistemin dillerinin, daha doğrusu kullanıcı arabirim dilinin birbirinden farklı olduğu söyleniyor. Taşıma yapmak istediğiniz işletim sistemleri ve dilleri nelerdir?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 01/11/2011 00:39

(@omerkorkmaz)
Gönderiler: 134
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hatada taşımak istediğiniz işletim sistemi ile verinin alındığı sistemin dillerinin, daha doğrusu kullanıcı arabirim dilinin birbirinden farklı olduğu söyleniyor. Taşıma yapmak istediğiniz işletim sistemleri ve dilleri nelerdir?

Kolay gelsin...

kaynak sunucu  : windows server 2003 standart turkish

hedef sunucu    :  windows server 2008 R2 standart english

Durumun farkındayım aslında.Ama bir başka yolu varmıdır diye sormak istemiştim.

Gönderildi : 01/11/2011 00:42

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Hedef sunucunuz Enterprise olsaydı dil paketi yükleyip tekrar denemenizi önerecektim ancak bu durumda standard kullanmak durumunda iseniz Türkçe kurulum medyası kullanrak işletim sistemini kurup taşıma işlemine devam edebileceksiniz gibi gözüküyor. Eğer elinizde Enterprise lisansınız var ise dil paketi yükleyip taşıma işlemini deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 01/11/2011 02:54

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

merhaba, sorun zaman asımına ugramıs olabilir fakat yeniden benzeri durumla karsılasanlar için 

Varolan Dhcp move edilerek yapılabilir. Ben test ettim sıkıntısız çalıştı.

ntsh dhcp server export c:\dhcp all

gibi sonrasında yeni server a import edilebilir.

http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2008/06/27/steps-to-move-a-dhcp-database-from-a-windows-server-2003-or-2008-to-another-windows-server-2008-machine.aspx  

Gönderildi : 13/12/2011 18:30

Paylaş: