Forum

2003 server gpo aya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server gpo ayarlarını geri yüklemek

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@AdemTURK)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.GPO ile ilgili bir sorunum var.Forumda aradım ama istediğim cevabı bulamadım. Gpo ayarlarından proxy'yi ayarlayıp aktif etmiştim.Fakat anlatıldığı şekilde ayarları yaptığım halde kullanıcılar proxy yi etki alanından alamıyor.Ben de Grup ilkeleri sekmesinden ayarladığım ilkeyi silip yeni bir ilke oluşturdum.Onda da aynı ayarları yaptım fakat bazı makinelerde olurken çoğunda yine proxy yi alamadı.Grup ilkesini silmeden önce sysvol klasörünün yedeğini almıştım.Bu yedekle eski grup ilkesini geri yükleyebilir miyim?

Bir de gpo ayarlarında masaüstü resmini ayarladığım halde 50 kb altında bir kaç resmi masaüstünde gösterdi, diğerlerini göstermedi.Bunun da farklı bir ayarı var mı?

Gönderildi : 27/10/2011 03:15

(@serkanates)
Gönderiler: 1285
Üye

GPO üzerinden ilgili parametreleri almayan terminallerin / kullanıcı hesaplarının GPO uyguladığınz ilgili OU (Organizational Unit) altında olduğundan emin olun. Sorunlu terminallerde Başlat > Çalıştır "rsop.msc" aracını kullanmanız sorunun çözümü konusunda yardımcı olabilir.

Gönderildi : 27/10/2011 03:22

(@AdemTURK)
Active Member
Konu başlatıcı

GPO üzerinden ilgili parametreleri almayan terminallerin / kullanıcı hesaplarının GPO uyguladığınz ilgili OU (Organizational Unit) altında olduğundan emin olun. Sorunlu terminallerde Başlat > Çalıştır "rsop.msc" aracını kullanmanız sorunun çözümü konusunda yardımcı olabilir.

Kullanıcılar ilgili OU altında.Diğer kısıtlamaları alıyor zaten.Sadece proxy'yi alamıyordu.

Gönderildi : 27/10/2011 03:48

(@serkanates)
Gönderiler: 1285
Üye

Terminallerin proxy ayarlarını alıp almadığını nasıl kontrol ediyorsunuz ?

Gönderildi : 27/10/2011 13:40

(@AdemTURK)
Active Member
Konu başlatıcı

Grup ilkesindeki diğer kısıtlamalar bilgisayarlar açıldığı zaman uygulanıyor.Masaüstü, başlat menüsü, ağ ayarları gibi kısıtlamalar uygulanıyor.Ayrıca çalıştıra gpresult yazdığımda da seçili olan grup ilkesinin ismini görebiliyorum.

Gönderildi : 27/10/2011 16:52

Paylaş: