Forum

Domain'e katılma pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain'e katılma problemi hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@MehmetYasar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İki gündür çözüm park'ın forumlarında dolanıyorum başlığı uygun olduğumu düşündüüm ya da server kelimesini gördüklerimi okudum.

Şimdi sizlere karşılaştığım problem hakkında yardım almak en önemlisi fikir almak için sorumu yazıyorum;

Microsoftun Sanal Makina programı ile Standart Server 2008 (FULL) ve windows 7 kurulumlarını yaptım.

Server üzerinde active directory oluşturdum. Kendi belirlediğim "birdomainadi.com"  şeklinde sonra bir user ekledim ve Windows 7'de domaine katılmaya çalıştım ama olmadı kabul etmiyor.

Aklıma takılan ise DNS ve TCP/IP ayarları ile ilgili hiç bir şey yapmayışımdır.

Çünkü sanal makinede iki cihazda aynı ethernet bağlantısı kullanıyorum. Otomatik ip olarak ayarlı. Cihaz üzerindeki ethernet bağlantısını sanal makinede ki server 2008'e atadım. Ayrıca server 2008 ve W7 ağda birbirlerini görüyorlar.

Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim,

Mehmet 

Gönderildi : 19/10/2011 15:17

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Windows 7 makinada 1 nci DNS olarak Windows 2008 Server' ın IP sini yazarak dener misiniz, bir de Windows 2008 server ın güvenlik duvarını devre dışı bırakarak deneyin. Kolay Gelsin...

Gönderildi : 19/10/2011 15:36

(@MehmetYasar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba,

Ben widows 7 kurarken kullanıcı "User2" şifre ise "Password2" olarak yapılandırmıştım.

AD üzerinde user eklerkende bu iki bilgiyi ekleyerek yapılandırdım.

Şifreyi AD üzerinde "Password3" olarka değiştirince bağlantı sağlandı.

Ama öncesinde Murat bey'in önerisini gerçekleştirdim.

Sonra DNS'i yine otomatik hale getirdim sorun olmadı şu an çalışıyor. Ama bunun nasıl gerçekleştiğini çözemedim ya da bu süreçte izlenmesi gereken yol tam olarak nedir?

Bunu yerleştirdikten sonra Grup ilkelerini düzenlemek istiyorum örneğin Masa üstü görüntüsü değiştirme gibi bir ilkeyi nasıl koyarım gibi ya da sadece cihazda excel aaçılsın başka bir şey yapılamasın diye kural eklemek istiyorum.

Fakat yukarıda anlattığım durumu sindiremedim.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 19/10/2011 16:23

Paylaş: