Windows 2003 Server...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server Additional Domain Sorunu  

  RSS
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhabalar,

Firma içinde kullandığımız 2003 Server Standart yüklü ana server a başka bir 2003 server standart yüklü server ı additional domain olarak ayarladım. Sorunsuz çalışıyor fakat ana server da sorun oldu ve server ı formatlamak için kenara ayırdım.Kullanıcılar domainde oturum açıyorlar ama dns leri additional domain olan server a yönlendirdim ama oturumlar geç açılıyor. ayrıca dns hizmetini vermiyor. Kullanıcılar dns e modemin ip sini yazmadıkça internete çıkmıyorlar. DNS i nasıl kurarım nasıl yönlendiririm onuda bilmiyorum yapamadım kaldı. Ne yapmam gerekli? Ayrıca format için kenara ayırdığım server ı tekrar kurduğumda bu additional olan server a tekrar additional olarak bağlayabilir miyim? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler. 

 

Forumda aradım ama bulamamıştım şimdi denk geldi buldum ve sorunun çoğunu bu linkteki çözümlere göre çözeceğimi düşünüyorum.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/209236.aspx

Fakat format için ayırdığım server da windows açılmıyor mavi ekran verip kapanıyor. Ben şimdi dns leri nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Alıntı
Gönderildi : 17/10/2011 23:42
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,Additional kurulum sırasında additional üzerinde dns kurup kayıtların gelmesini sağlamadınız mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2011 00:36
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Söylediğiniz kurulumu yapmadım. Sadece Additional olarak kurdum kullanıcılar gelince de oldu diyerek herhangi bir şey değiştirmedim 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2011 00:41
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Şu an hiç dns yok bu durum kötü keşke zamanında dns rolünü önce kurup sonra additional kurulum yapsaydınız 2003te bu şekilde 2008de additional kurulumu sırasında dnside otomatik kuruyor.Bu aşamdan sonra dnsi elle kurup bazı kayıtları manuel oluşturmanız gerekli bir ara böyle bir test yapmıştık kursta macerasına ama biraz uğraştırır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2011 00:44
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Tamam hocam çok teşekkür ediyorum. Anlaşılan o ki çok uğraşacağım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/10/2011 01:02
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,


Dns servisini kurun.  • Ardından aynı zone ismi ile (ugur.com) gibi dnsi kurun. Forwarder kısmına modemin ipsini ve teleokomun iplerini girin.

  • Ardından zone sağ tuş özellikler/ general/ dynamic updateyi non-secure and secure seçin.

  • Dns kuruldupundan ilk bakacağınız şey srv kayıtlarıdır. Bunlar tcp 4, udp 2 adet kayıt olacaktı. DC srv kayıtlarını netlogon servisini kullanarak dnse yazar . Bilgisayarların geç logon olması dns tarafında srv kayıtlarını görmedikleri için sorun çıkarıyor.

  • Netlogon servisini restart edin.Srv kayıtlarının gelip gelmediğini kontrol edin.

  • Şimdi de DC ve clientlarda dns tarafında a kayıtlarının oluşması için Tcp/IP/Advanced/Dns kısmında register this connection adress in dns seçeneğinin işaretli olasına özen gösterin.

  • Dc ve clientlarda ipconfig/ flushdns ve ardından ipconfig/registerdns komutunu uygulayın dnse a kyıtları gelsin. Bilgisayarları kapatıp açama yolunada gidebilirsiniz isterseniz.

  • A kayıtları geldikten sonra dnste zone / general/ dynamic updateyi active directory integrated zone olarak işaretlyin.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2011 16:54
Paylaş: