Forum

Rdp'de askıda kalan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rdp'de askıda kalan (dc) kullanıcıyı düşürmek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,747 Görüntüleme
(@TuncayESER)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Remote Desktop ile servere giriş yapılan bir server 2008 işletim sistemi var. Ve bu serverde administrator kullanıcısı askıda kalmış ve şuan administrator ile oturum açmaya çalıştığımızda siyah bir ekranda kalıyor öylece... farklı bir remote kullanıcı ile giriş yaptım baktım ki dc olmuş duruyor öylece. bunu logoff yapmaya çalıştığımda access denied diyor. cmd den bir şekilde bunu yapıyor gibi hatırlıyorum ama aklıma gelmiyor bir türlü...Yardımlarınız için şimdiden teşekkür edeiyorum..

Saygılarımla

Tuncay Eser

Gönderildi : 08/10/2011 15:40

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

mstsc nin konsole parametresi ile admin olarak bağlanıp istediğin userlerı logoff edebilirsin ...mstsc /v ipno  /console

Gönderildi : 08/10/2011 16:28

(@TuncayESER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bahsettiğiniz yolu bilgi anlamında şimdi deniyorum...

fakat problemi;  yetkisiz rdp user ile giriş yaptıktan sonra terminal service manage yi run as yolu ile administrator yetkisi ile bağlandıktan sonra logoff edebildim....

Gönderildi : 08/10/2011 16:32

(@TuncayESER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bahsettiğiniz yolu şuan denedim fakat askıda kalan kullanıcı administrator idi. şuan askıda olmadığı için problem çıkmıyor. o parametreleri kullanınınca kullanıcı askıda kalmış olsa bile bağlanırmı bunu ilk fırsatta deneyeceğim.

ilginiz için teşekkür ederim saygılarla iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/10/2011 16:40

Paylaş: