Forum

network kartının &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network kartının üzerindeki sağ tuş menusu nasıl hide yapılabilir

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar uzaktan servere bağlandım ve network trafiğini izlemek istemiştim ve uzaktan bağlantıda yanlışlıkla status yerine disable butonuna bastım dolayısıyla wan network kartı disable oldu ve sunucu şu anda internete erişemediği gibi aynı zamanda bende servere erişememekteyim. Bu tip bir hatayı tekrar yapmamak için kendimi garantiye almam gerekecek bu arada kendim admin kullanıcı olduğum için kendi kendime policy uygulayıpda admin hesaplarımda kısıtlamayı kendi kendime yapmak istemiyorum acaba herhangi bir reg kaydında vs bu network kartının üzerinde sağ tuşa bastığımıza gözüken disable menusunu gizleyemezmiyiz?

Gönderildi : 01/07/2008 01:54

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Ha ha :::)))

Gönderildi : 01/07/2008 02:10

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

And GOD CREATE "Run As"

Gönderildi : 01/07/2008 02:14

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

umarım başınıza gelmez bu arada şimdi eş... gibi gidip yol tepip bir enable edip gelmem gerekecek ne gülüyorsunuz ben burada of of çekiyorum ah da bir başınıza gelirse uzaktan yönetimde bu sefer birde gülmez miyim ama bu sorumun cevabı yok sanırım bu disable menüsü şimdi hide olmaz mı ?

Gönderildi : 01/07/2008 02:20

(@doganergezer)
Gönderiler: 67
Trusted Member

O kadar yolu yürüdükten sonra o hatayı yapacağınızı sanmam ama

yinede istediğiniz bilgi resimdedir, group policy yapabilirsiniz veya tek o makinaya ait bir işlemde yapabilirsiniz..

gpedit.msc

Gönderildi : 02/07/2008 20:10

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Küçük bir ek;

Doğanın vermiş olduğu policy ayarını "Devre Dışı" şeklinde ayarlamalısınız.

Ayrıca bu policy ile birlikte "Windows 2000 ağ bağlantıları ayarlarını yöneticiler için etkinleştir" ayarınıda "Etkin" şeklinde uygulamalısınız. Aksi durumda çalışmaz.

Gönderildi : 02/07/2008 20:22

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet haklısınız o kadar yol gidildikten sonra nasıl olurda insan kendi kendisine çelme takabilir fakat bu yazdığım a dan z ye kadar doğrudur ve ben kendi kendime bunu yapabildim her babayiğitin harcı değildir bilginizde olsun ve uramrım kimsenin başına gelmez büyük bir eziyet oluyor bu arada mesajınız için tsk ederim.

Gönderildi : 03/07/2008 03:00

Paylaş: