Forum

SBS 2011 Shared fax...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SBS 2011 Shared fax server -giden faksları göremiyorum

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Özür dileyerek aynı konuyu buradada açmak zorunda kaldım.SBS başlığınada açmıştım konuyu.şu linkte. fakat 1 hafta geçmesine rağmen hiç cevap gelmedi.Belki burada cevap veren bulunur.Diğer konu silinebilir admin arkadaşlar gerek görüyorsa...

Arkadaşlar başlıktada dediğim gibi SBS 2011 kullanıyorum.SBS 2011 Windows server 2008 R2 64 bit temelinde çalışıyor.

XP ile Faks konsolu vasıtasıyla fax server a bağlanıyorum.

Başarılı şekilde faks da gönderebiliyorum.

Lakin  "giden kutusu" ve "gönderilen öğeler"  alanlarında her kullanıcı sadece kendi gönderdiği faksları görebiliyor.

Normalde fax server üzerindeki yetkilerde bunun ayarları var ve bende o güvenlik ayarlarını yaptım.Fakat işe yaramıyor.

Santraldeki görevli arkadaşların tüm gitmekte olan ve gönderilmiş faksları görmesi gerekiyor.Gitmeyenleri takip edip tekrar gönderiyorlar vs..

Bu durum SBS 2011 e ait bir hata ve bu hatayı düzeltmek için bir hotfix yayınlandı. şurada.

Ancak bu hotfix SBS 2011 üzerine kurulamıyor.Server 2008 R2 üzerine kurulabiliyor sadece.

Yüklemeye çalıştığımda "Güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil" hatası aldım.

Not:Sorunun XP veya Windows 7 ile alakası yok.Windows 7 dede aynı sorun yaşanmaktadır.

SBS 2011 kullanıpta bu soruna çözüm bulan arkadaşlar varsa yardımlarını bekiyorum.

Gönderildi : 01/10/2011 13:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Domain administrator ile clientte giriş yapıp baktığınız da tüm dökümanları görebiliyor musunuz ?

Gönderildi : 01/10/2011 16:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hayır işte hocam.sıkıntıda bu zaten.olayın yetki ile alakası yok.

hangi kullanıcı olursa olsun herkes sadece kendi gönderdiklerini görüyor.

Server da dahi sadece server üzerinden giden fakslar görünüyor.

Gönderildi : 03/10/2011 01:00

Paylaş: