Forum

[SORU] AD - Domain ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[SORU] AD - Domain Server Format?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@ErayGURLER)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb Arkadaşlar, 

AD kurulu bilgisayarımda tüm pcler domaine bağlıdır. 60+1 olarak çalışıyor ben serverde bazı sorunlar yaşıyorum (SQL Agent çalışmıyor, hemen hemen haftada bir veya iki defa server de oturum açamıyorum hoş geldiniz ekranında takılıyor kalıyor ve sonra Uzak Masaüstü Yanıt vermiyor diyor kapanıyor) en temizi sanırım serveri temiz temiz yeniden kurmak olacak... Bu yüzden domainde ki pclerin kurallarını vs.. nasıl yedekleyebilirim? 

Cvp veren arakadaşlarıma şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 27/09/2011 12:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Böyle bir şey yapmanız mümkün değil, bunun için ilk olarak bir ADC kurup, replikasyon sonucu FSMO rollerinin taşınması ardından eski sunucuyu silebilirsiniz.

Veya system state yedeğini alabilir, makineye format atar, aynı makine ismi ve aynı isimde domain kurar sonra system state yedeğini dönebilirsiniz ancak her iki işlemde uzmanlık gerektirir bu nedenle dikkatli olmanız gerekli, aksi halde makinelerin hepsini yeniden domain' a almak ve profillerini yeni düzenlemek zorunda kalabilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2011 12:33

Paylaş: