Forum

Server 2008 Ağ S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Ağ Sürücüsü

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@FarukSAHiN)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server 2008 std. 64bit sistemde bilgisayarıma sağ tıklayıp ağ sürücüsüne bağlan diyerek bir bağlantı yaptıktan sonra birdaha sisteme girdiğimde devamlı kullanıcı ado şifre soruyor bağlantı yapmak için.

aynı işletim sistemi olan başka sunucumda aynı şekilde bağlantılar var ama onlarda bunun gibi bir problem yok.

bu sunucu böyle yapıyor admin bağlantı olduğu için diğer kullanıcılara şifreyi veremiyorum ve herdefasında benim bağlanmam gerekiyor.

bu problem hakkında bilgisi olan varmıdır?

Teşekkürler

Gönderildi : 15/09/2011 20:43

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

eğer domain ortamınız yok ise bağlandığınız kullanıcı adını bir de karşı tarafta yani bağlanacağınız bilgisayarda da aynı ad ve şifre ile kullanıcı oluşturmanız çözüm olabilir.

Gönderildi : 15/09/2011 21:15

(@FarukSAHiN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba dediğiniz şekilde yaparsam tüm kullanıcılara admin yetkisi vermem gerekecek çünkü bağlanılan yerdeki bilgiye admin ulaşmak gerekiyor.

teşekkürler. 

Gönderildi : 16/09/2011 14:31

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

paylaşımdaki klasörü map olarak atama yapabilirsiniz? map olarak atama işlemini yaparken farklı bir kullanıcı ile bağlan seçeneğini seçip admin kullanıcı adı ve şifresini girebilirsiniz, böylece kimseye şifre de vermek zorunda kalmazsınız. içerideki durumu çok iyi bilmediğim için bu şekilde yanıt veriyorum, belki çözümün bir parçası olabilir.

Gönderildi : 17/09/2011 04:12

(@beyhanosmanoglu)
Trusted Member

CMD KEY senin için çözüm olabilir, Fatih Bey in postunda anlattığı gibi bir bat dosyasını başlangıç a eklersen her logon olduğunda otomatik bağlanıcaktır. 

http://www.cozumpark.com/forums/thread/886.aspx   

Gönderildi : 19/09/2011 05:09

(@FarukSAHiN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/09/2011 12:06

Paylaş: