Forum

Win server 2003 aud...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win server 2003 audity sorusu

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
304 Görüntüleme
(@GokhanYagdiran)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Birkaç sorum olacaktı:

1-Win 2003 dc ve sql serverda audity bölümünde "nesne erişimini denetle" kısımları kapalı olsa bile sql server üzerindeki bir dosyaya yada klasöre (dosya ozellıklerınden ayarlanmışsa eğer ) erişimde  nesne erişimi loglaması yaparmı ?

2- Audity logları  olay görüntüleyicisi dışında başka bir yerden takip edilebilirmi yada başka bir dosyaya kayıt yapması sağlanabilirmi ?

3- Server üzerinde bulunan bir klasöre tüm yetkilere sahip hesaplar ile erişim yapamıyorum(admins - domain admins vsvs) Klasör özelliklerinde "you do not have permissions view or edit current permissions settings for xxx . but you take ownership or change audity settings " diye bir uyarı veriyor. Sistemde en yetkili hesapla bile bu klasöre erişemiyorum.(muhtemelen eski yönetici bu hale getirmiş) . Bu sorunu nasıl aşabilirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 08/09/2011 03:21

(@GokhanYagdiran)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Sorularımı kendim çözdüm. Belki faydası olur:

1- Eğer nesne erişimi denetimi kapalı ise klasörlerin güvenlik bölümünde audity sekmesi zaten görünmüyormuş.

2- bu soruya hala yanıt arıyorum

3- Dosyanın barındıgı makınanın local admını ıle dosyaya ulasılabılıyor(diğer tüm kullanıcılar devre dısı bırakılmış)

2. soru hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Gönderildi : 08/09/2011 04:01

Paylaş: