Forum

Vpn üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn üzerinden dcye login olma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@halilgokova)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

selalmar,

merkez lokasyonla şube arasında zywall usg 50 ile vpn gerçekleştirdik şubeden merkezde bulunana domain server ping atabiliyorum dnslerde şube tarfında terminallerde tanımlı fakat terminalleri domaine alamıyorum. domain server bulunamadı hatası veriyor. eksik yaptığım nedir.şimdiden tşk.ederim 

Gönderildi : 22/08/2011 20:50

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Clientlar üzerinde TCP/IP Properties'de Preferred DNS Server adresi olarak merkez site icerisindeki DC ve Active Directory DNS olan sunucunun ip adresini tanimladiniz degil mi?

Ayrica domain'e client'i dahil ederken domainadi.uzantisi seklinde DNS Domain adi ile dahil ediyorsunuz degil mi?

Bir de client uzerindeki bir antivirus firewall uygulamasi varsa, ondan dolayi da bloklanabilir. Bu tip bir durum varsa uygulamayi devre disi birakip denermisiniz?

iyi calismalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP,MCT

Gönderildi : 23/08/2011 03:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

selalmar,

merkez lokasyonla şube arasında zywall usg 50 ile vpn gerçekleştirdik şubeden merkezde bulunana domain server ping atabiliyorum dnslerde şube tarfında terminallerde tanımlı fakat terminalleri domaine alamıyorum. domain server bulunamadı hatası veriyor. eksik yaptığım nedir.şimdiden tşk.ederim 

VPN kısmında Netbaui block bölümlerini kaldırın. Yada Domaine entegre ederken tam DNS adını ya da IP adresini kullanın. Mesut Hocanın söylediği gibi DNS tanımlaması yapmayı unutmamalısınız.

Gönderildi : 23/08/2011 04:47

Paylaş: