Forum

File Server'daki uz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server'daki uzun dosya adları

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,918 Görüntüleme
(@HazalcanELERSU)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle merhaba...
Kurumsal olarak kullanılan bir file server'ım var. Server 2003 işletim sistemi kurulu. Bu sunucu üzerinden bir çok klasör,ayrı kullanıcıların kullanacağı şekilde yetkilendirilmiş durumda. Ve herkez buraya kullanacağı dokümanlarını saklamakta. Sorunum ise; burada saklanan bazı (hatta bir çok) dosya adının çok uzun verildiği için acronis yazılımı ile yedekleme yaparken hata almam. Verilen hatayı ignore edip geçebiliyorum fakat, tekrarlanan görev olarak tanımlanan gece 12:00 den sonra yedekleme yapan işler var. ve hata mesajı çıkınca yedekleme beklemeye geçiyor taaki ben backup işlemini kontrol edene kadar. Ignore dediğimde işlem devam ediyor. Bu sorunu çözmek için bu standart dışı kalan dosya adlarını kısaltmak için ve içinde geçen $½{[]}\| vs. karakterleri temizlemek için bir tool yada script varmıdır? Yada Acronis yazılımında (biraz karıştırdım ama bulamadım) auto ignore yada all ignore gibi bir seçenek tanımlanabilir mi? Teşekkürler.

Gönderildi : 11/08/2011 18:13

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Acronis versiyon bilgilerinizi bizimle paylaşırmısınız.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 11/08/2011 20:22

(@HazalcanELERSU)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Aslında iki versiyonuda denedim bunlardan birisi version 9.1 (build 3.718) diğeri ise 2011 (build 6868) iki versiyonda da bu dosyalarla ilgili ignore hatasını alıyorum.

Gönderildi : 12/08/2011 11:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

256 karakter hatası alıyorsunuz. İşletim sistemi ile alakalı.

Benim de bu konuyla ilgili bir konum mevcuttu. Çözüm şuan için kullanıcıları yönlendirerek dosya isimlendirme sisteminde değişikliğe gitmekten ibaret. Alt kategorileri bir üst kategoriye taşımak ve dosya isimlerini kısa tutmak bir çözüm olabiliyor. Ayrıca ignore verdiği bölümler *.bak, *.tmp uzantılı olursa filtrelemeden geçiriyor olabilir.

Ben FBackup 4 kullanıyorum. Aynı sorunu bende yaşıyordum. Personeli eğiterek çözmeye yaklaştık diyebilirim.

Gönderildi : 12/08/2011 12:31

(@hakankocabey)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Uzun dosya adı olan klasörleri kopyalamanın en hataqsız yolu, winrar ile arşivleyerek kopyalamaktır.....

Gönderildi : 15/11/2012 11:08

(@hakankocabey)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Uzun dosya adı olan klasörleri kopyalamanın en hataqsız yolu, winrar ile arşivleyerek kopyalamaktır.....

Gönderildi : 15/11/2012 11:09

(@GokselKARVAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

merhaba

http://www.parhelia-tools.com/products/pathscanner/PathScanner.aspx

pathscanner isimli yazılım ile tarama yapın ve ortalama 200-210 karakter in üzerini taratın, siz seçin. Windows sınırlarını zorlamayıp 250 karakterlere çıkmayın cunku backup noktanızdada Z:\BACKUP\PAZARTESI gibi şeyler yapacaksanız onlarda artı karakter olacaktır.

hangi kullanıcılar derdini 200-210 karakter içerisinde çözemiyorsa, taratma sonucundaki bilgiyi o kişilere verin ve klasör dosya isimlerinin 200 karakteri geçmemesi gerektiğini düzeltme yapmalarını söyleyin.

Kısa zaman içerisinde düzene girecektir.

ara ara uygulama ile tarama yapın. düzelene kadar baskı kurun.

Gönderildi : 18/11/2012 22:26

Paylaş: