Forum

windows serveri ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows serveri ile internet çıkışı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@FerhatYESiLMEN)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, iş yerinde juniper 'in sistemine geçildi.İnternet için Odyssey Access Client 'yi   ActiveX ile kontrol edip sisteme yükleme zorunluluğu getirilmiş durumda.

Böyle bir yapıda neti çoğaltmak için neler yapılabilir?

Windows server yada PFsense gibi bir sunucu kurup, bunlardan net çıkışı sağlamak mümkünmüdür? Mümkünse nasıl bir yapınlanma gereklidir? bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 06/08/2011 07:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sanırım bu legal bir istek değil, bu nedenle ÇözümPark platformundan yararlanmanız mümkün olmayacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2011 20:44

(@FerhatYESiLMEN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

🙂 hocam burdaki illegal durum nedir ki? neti çoğaltacaz sadece ? aynı büro içinde kablo çekmek istemiyoruz. Saygılar..

Gönderildi : 07/08/2011 03:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Siz orada bilgi işlem yöneticisi değilsiniz anladığım kadarı ile bu nedenle eğer böyle bir isteğiniz var ise bilgi işlem yöneticisine başvurun, ancak tahminim bunu kendisinden habersiz yapıyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2011 07:16

(@FerhatYESiLMEN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki ustadım saolun. Şirkette böyle bir yasak ki yok zaten.Ozaman söyle bir soru sorayım. Kablo çekme dışında yönetciye nasıl bir istekte bulunmalıyım? yani mevcut hatta nasıl bir düzenleme yapılmalı ben interneti çoğaltabileyim? Hakan hocam, kesinlikle bir illegal istek değildir. yanlış anlaşılmak istemem. Client programının mantığını bilmediğim için böyle bir soru sordum.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/08/2011 07:36

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

802.1x yapılandırması yapılmış.  Interneti paylaştıramazsın, zaten amaç, network te yabancı pc lerin dolaşmasını engelemek.

Network Admin ile görüşün.

Gönderildi : 08/08/2011 11:44

Paylaş: