Forum

Terminal Serverdaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Serverdaki remote control sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye
Konu başlatıcı

merhaba,

Windows server 2008 yüklü bir makinede TS role yüklü, kullanıcıların oturum açmasında herhangi bir sorun yok. Ben kullanıcıların ekranını remote control ile almaya çalıştığımda kullanıcı disconnect oluyor, bu sorunu daha önce yaşayan yada sorunun çözümünü bilen var mı ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2011 21:10

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

MEvcut Kullanıcıyla yeni bir oturum açmaya çalıştığınızı varsayıyorum. Eğer bu şekilde değilse detay vermenizi isteyeceğim.

Önerim Remote Control Hakkı olan farklı bir kullanıcıyla oturum açıp, ardından yardım etmek istediğiniz veya izlemek istediğiniz kullanıcının oturumuna Remote Control isteği göndermeniz ve ardından onaylanması durumunda oturumu paylaşmanızdır.

Gönderildi : 25/07/2011 23:57

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye
Konu başlatıcı

fatih bey,

Terminal server configurationdan kullanıcıya sormadan direk ekrana geçmeyi ayarladım, server 2003 ts de kullanıyorum onda böyle bir sorun yok, bu serverı da 2003 serverdan yükselttim. Kullanıcılar thinclientlar ile bağlanıyor. Loglarda da herhangi bir hata yok çok ilginç bir şekilde kullanıcı direk disconnect oluyor. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/07/2011 18:19

Paylaş: