Forum

AD' de oturumu kapa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD' de oturumu kapatma süresi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
866 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba AD user özelliklerinden zaman sırnırlaması getirebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/07/2011 13:57

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

Merhaba AD user özelliklerinden zaman sırnırlaması getirebilirsiniz.

Burada açık olan kullanıcıların sezonları devam edecektir.

Kullanıcıların Logon olmasını engelleyecektir bu saat kısıtlaması.

Oturumları açık olan kullanıcıları kapatılmak isteniyor galiba.

Gönderildi : 09/07/2011 17:10

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member

öncelikle yukarıdaki postlarda görüldüğü gibi kullanıcılarınızın log on saatlerini düzenleyiniz daha sonrasında ilgli kullanıcıların bulundu OU lara GPo ile şöyle bir ayar yapabilirsiniz.

\Computer Configuration\ Windows Settings\ Security Settings\ Local

Policies\ Security Options\ Network Security: Force logoff when logon hours expire

Püf nokta logon saatlerdeki son noktatır.Yani kullanıcıların ne zaman kapanmasını istiyorsanız o değeri belirlemelisiniz.

Gönderildi : 09/07/2011 20:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

shutdown komutu ile bir batch file yapın. Bunu schedule task kısmına ekleyin. O saat gelince bat dosyası çalışacağı için diğer clientlara request gittiğinde kapanacaktır.

Gönderildi : 28/07/2011 20:03

Paylaş: