Forum

Additional Domain C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Additional Domain Controller Oluşturulamıyor 🙁

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@YusufSengor)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mevcut yapıya yedek olması için Additional Domain Controller oluşturmaya çalışıyorum ama her seferinde The operation failed because: The Active Directory Installation Wizard was unable to convert the computer account PELIT$ to a domain controller account.  "Access is denied." 

ve type the user name and password of an account with sufficient privileges to create an additional domain controller şeklinde hata alıyorum oluştururken kullandığım kullanıcı Administrators yetkilerine sahip bir kullanıcı olmasına rağmen yinede olmuyor bu konuda görüşlerinizi bekliyorum teşekkür ederim 

Gönderildi : 06/07/2011 13:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aşağıdaki kontrolleri yapın

1-Additional DC olacak makineyi önce domaine alın

2-Local administrator kullanıcısı disable ise enable edin ve bir şifre belirleyin

3-Domain Admin hesabı ile oturum açın ve kurulum yapın

Not:

Domain Admin kullanıcıları localde administrators grubuna üye olmayabilir.Onu kontrol edin.Değilse ekleyin.

Problem halen devam ederse bilgisyarın ismini degistirip tekrar deneyin.

Gönderildi : 06/07/2011 13:26

(@YusufSengor)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim denemiş olduğum bir yöntemdi ama tekrar denedim gene olmadı hata ekranı şu şekilde  

http://tinypic.com/r/11c75mp/7

Gönderildi : 06/07/2011 18:54

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Aşağıdakilerden herhangi biri ve ya fazlası sorunun nedeni olabilir.

·   Senin kullanıcının  domain admins ve  administrators groups üyesi değildir.Değilse bunlara üye yap.

·  Ayrıca kullandığınız kullanıcının üyesi olduğu grubun Master DC üzerindeki OU üzerindeki   “Enable Computer and User Accounts to be trusted for Delegation” hakkına sahip değildir.Bunu kontrol ediniz.

·  Ayrıca kullandığınız üyesi olduğu grubun DC OU ve onun alt child domainler üzerinde "full control permission"   sahip değildir.  

· Aynı şekilde kullandığınız kullanıcı ve ya üyesi olduğu grubun DC OU üzerinde "deny permission" verilmiş olabilir.

Bunlardan biri değilse sorunun nedeni Microsoft'a Case açabilirsiniz.

Saygılar,

Gönderildi : 06/07/2011 19:35

(@ozgur.tahsin)
Gönderiler: 35
Eminent Member

http://support.microsoft.com/kb/232070/en-us

Suraya bakmakta fayda var , umarim sorunun cozumu olur

Gönderildi : 06/07/2011 19:38

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Anladıgım kadarıyla siz child bir domaine additional bir domain eklemek istiyorsunuz.Eger böyleyse  kullandıgınız administrator accountının child domain accountı olmasına dikkat edin.Root domain ile child domainin administrator accountlarını karıştırıyor olabilirsiniz.

Bence

1-Child domainde bir account oluşturun ve domain admin grubuna üye yapın

2-Additional Domain olacak makinede bu kullanıcıyla oturum açarak kurulum yapmayı deneyin..

Gönderildi : 06/07/2011 19:40

Paylaş: