Forum

Group policy prefer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group policy preferences ile Internet Explorer 8 açılış sayfası atama ve Paylaşılan yazıcı atama

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
710 Görüntüleme
(@bilgehangunduz)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selam Windows Server 2008 R2 çalışan bir ortam.
Windows Xp Clientlar Domaine dahil durumdalar ve üzerlerinde http://support.microsoft.com/kb/943729  gerekli paketler yüklenmiş durumda
Group policy preferences ile Yerel kullanıcılar oluşturuyorum,Klasörler Mapliyorum, Bilgisayarlar da klasör ve değişkenler oluştura biliyorum
ama bir türlü  Internet Ayarları kısmından tanımlamış olduğum açılış sayfası tanımları aktif olmuyor imzasız activex leri sor şeklinde ayarlıyorum o çalışıyor ama home page ataması çalışmıyor.Aynı şekilde Server üzerine bağlı paylaşıma açılmış bir yazıcıyı içinde yine kullanıcılara bu yazıcıyı yüklüyemiyorum.

Gönderildi : 01/07/2011 21:18

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yaptığın policylerin hepsini sil, Default Domain Policy' yi disable et. Yeni bir OU oluştur. GPO' yu uygulayacağın bilgisayarları ve kullanıcıları bu ou içerisine topla. sonra yeni bir gpo yaz. Bu policy' i inherit et (block policy inheritance - enabled ). Paylaştırılmış bir yazıcıyı gpo ile publish etmek yerine network üzerinden publish et. Ethernet modülü takıp IP üzerinden gpo ile tanımlama yaparsan belki olabilir. Ama bunun icin yazdığın policy'de authenticated users' ın read & execute yetkisi olması lazım, çünkü basit olda olsa user bi setup gerçekleştirecek. Ayrıca içerideki makinelerde UAC veya firewall enabled durumdaysa UAC^ı kapatarak ve firewall için 9100 portunu açarak (gpo'da computer settings'de administrative templates'in altında bi yerlerde firewall için inbound 9100 portunu açan bir rule yazacaksın, syntaxı çok basit, örneklemesi orada var). IE home page için; muhtemelen policy geçmiyordur, inheritance' ı ondan söyledim.

Event viewerda detay bulabilirsin.

Gönderildi : 02/07/2011 23:10

(@bilgehangunduz)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Client kısmında firewallar kapalı ve yetkiler dediğiniz gibi ama olmuyor

Group policy preferences ile paylaşımdaki yazıcıyı kurduran hiç kimse olmadı mı yoksa ben yapıyorum sorunsuz çalışıyor diyen var mı ? 

Gönderildi : 04/07/2011 16:14

(@cozumpark)

Rolelerden print management' ı kurup, Printers bölümünde clientlara dağıtmak istedigin printer' a sağ click , deploy with gpo 'ya tıkla. Sonra çıkan ekranda, browse' a basıp o yazdığın policy'yi göstererek Add' e tıklayıp listeye at. altta deploy edilecek listeyi göreceksin. Tekrar komut satırı ve gpupdate.

clientları restart et bakalım gelecek mi.

Gönderildi : 05/07/2011 02:55

(@cozumpark)

Client kısmında firewallar kapalı ve yetkiler dediğiniz gibi ama olmuyor

Group policy preferences ile paylaşımdaki yazıcıyı kurduran hiç kimse olmadı mı yoksa ben yapıyorum sorunsuz çalışıyor diyen var mı ? 

Bilgehan Bey,

Videosunu çektim buyrun : http://www.alperyazgan.com/?p=167

Gönderildi : 08/07/2011 02:09

Paylaş: