Forum

XP Client Faks Serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP Client Faks Server Üzerinden Faks Gönderme Problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Firmamızda Server 2008R2 üzerinde çalıştırdığımız Microsoft Faks Server Bulunuyor. 15 Kullanıcı lisansımız var ve 8 Client ımızında Windows Xp kurulu. 1 hafta öncesine kadar faks serverımız clientlarda problemsiz çalışıyordu fakat 3 client a format attıktan sonra o client ta gelen faksları görebiliyor fakat faks gönderme yapamıyoruz. Faks göndermek istedğimizde faks sihirbazı gelmediği için faks gönderemiyoruz. Windows problemlidir diyerek tekrar format attım ama yine aynı. Sizden bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum...

Gönderildi : 20/06/2011 13:16

(@ErayDemirci)
Gönderiler: 15
Eminent Member

client tarafında fax sunucunun adını eklediniz dimi? yani fax ayarlarında fax sunucunuz gözüküyor mu?

Gönderildi : 20/06/2011 13:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet.. Zaten gelen faksları görebiliyoruz onda problem yok.. Bu gün bir pc yi daha formatladım onda da sorun aynı oldu..

Gönderildi : 20/06/2011 13:32

(@ErayDemirci)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Şimdi bu fax sunucuda verilen yetkiler kullanıcı bazındamı yoksa bilgisayar bazındamı? yani bilgisayar adı değiştigi için olabilirmi? diye düşündüm cünkü bizim bir grup var ve o gruba üye olmayanlar fax gönderemiyor. Şöyle yapın başka bilgisayarda aynı kullanıcı ile oturum acın ve oradan göndermeye deneyin (Fax gönderebilen bir client) bilgisayar da mı kullanıcıdamı sıkıntı var onu çözmüş oluruz.

Gönderildi : 20/06/2011 13:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yetkiler kullanıcı bazında verildi. Bir de formatlanan bilgisayarların bilgisayar ve kullanıcı isim ve şifreleri birebir aynı yapılandırılıyor. Ama hala sorunu çözemedim gelen faksları görebiliyoruz ama hala gönderemiyoruz...

Gönderildi : 20/06/2011 15:42

Paylaş: