Forum

Windows 2008 R2 - R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 R2 - RD IP virtualization sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@AliAKBAS)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,
Remote Desktop IP virtualization ile ilgili makaleyi ( http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/04/18/remote-desktop-_3101_p-virtualization.aspx) okudum ve işlemleri sırasıyla gerçekleştirdim ve  makaledeki gibi çalışır duruma getirdim. Server üzerinde ipconfig ile baktığımda oturum sayısı kadar IPV4 adresi görüyorum onda bir sıkıntı yok. Daha sonra server e denemek üzere local ip yi gösteren program yükledim ve her uzak masaüstü oturumunda o program ile local ip ye baktığımda server in ip sini görüyorum. Normalde ip sanallaştırma neticesinde her oturumun farklı local ip ye sahip olması gerekmiyormu.   Bu konuda nerede hata yapıyorum acaba. Yardımlarınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Gönderildi : 02/06/2011 03:38

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Remote Desktop IP virtualization 'da sunucudan çıktığınız an pat yapılmaktadır. Eğer kontrol etmek istiyorsanız local e bir web servis kurup "gelen kullanıcının ip adresini gosteren" web sayfası tasarladığınızda bu sorunun cevabını net olarak görebilirsiniz.

Veya daha kolayı eğer user Authentication yapar firewall unuz varsa oradan gelen kullanıcının ip adresini tesyit edebilirsiniz.

iyi günler ve iyi calismalar
Ahmet Musa KOSALI

Gönderildi : 09/06/2011 17:56

(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Remote Desktop IP virtualization 'da sunucudan çıktığınız an pat yapılmaktadır. Eğer kontrol etmek istiyorsanız local e bir web servis kurup "gelen kullanıcının ip adresini gosteren" web sayfası tasarladığınızda bu sorunun cevabını net olarak görebilirsiniz.

Veya daha kolayı eğer user Authentication yapar firewall unuz varsa oradan gelen kullanıcının ip adresini tesyit edebilirsiniz.

iyi günler ve iyi calismalar
Ahmet Musa KOSALI

Ahmet Bey merhaba,

Bu konu benim içinde çok önemli ve çözüm bulamadım. Her kullanıcının farklı ip almasını istiyorum ancak terminal server yapısında kullandığım erişim cihazlarım var. Bu cihazlar üzerinde işletim sistemi bulundurmayan tüm donanım ve yazılım isteklerini ana makineden karşılayan cihazlar. Bu sebebten dolayı per user olarak ip yi sanallaştırmam gerekiyor. Konu ile ilgili farklı bir öneriniz varmıdır ?

Gönderildi : 27/07/2011 18:03

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Kusura bakmayın yoğunluktan dolayı uzun süredir sisteme giremiyordum. mesajınızı yeni gördüm.

2008R2 ReRemote Desktop IP Virtualization ile eğer tek bir uygulamaya yönelik işlem yaptıracaksanız per program seceneğini secin yoksa sesion bazlı kullanıcılarınıza dhcp den ip aldırabilirsiniz. Bunun için network adaptorunun sectiğiniz ağda DHCP server olmalı ve ip adresi alabilmeli

Gönderildi : 27/07/2011 23:06

Paylaş: