Forum

windows 2008 r2 ind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 r2 indirme sorunu iis de

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@MahmutSamiOzdemir)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar ben bir projem işin iis üzerinden dowland ettircem yannız serverdan kendi pc me dowland ettimmi

sorun yok son hızımla iniyor yannız

linux ssh üzerinden wget le çektimmi 100 mbit sunucuda 300 kbs zor çekiyor acama bunla ilgili iis ne gibi ayar vardır

iis7  de sıkıştırma  yı iptal ettim aynı sorun devam ediyor lütfen yardımlarınız bekliyorum

Saygılarımla 

Mahmut Sami Özdemir

Türkiye/Konya

Gönderildi : 31/05/2011 17:16

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba Mahmut Bey

Çektiğiniz server lokasyonu yurtdışı ve hattınız 100 mbit paylaşımlı ise normaldir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/05/2011 17:23

(@MahmutSamiOzdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mahmut Bey

Çektiğiniz server lokasyonu yurtdışı ve hattınız 100 mbit paylaşımlı ise normaldir.

Saygılarımla.

merhaba ilginizden dolayı teşekkürler erdoğan bey 

sorunum aslında tam olarak o degil windows ortamında dowland sıkıntı yok

örnek resimleri aşagıda

bundan kendi pc de dowland yapıyorum 2 mbit netim var

buda almanyadaki linux server wgetle çekiyorum aynı link aynı sunucu ama 190 kbs falan kalıyor arkadaşlarım 8 mbit neti var onlarda 800 kbs üstüne çıkıyor ama gel gelelim linux wget le çekerken acayim yavaş

şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkürler

Gönderildi : 31/05/2011 17:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Bende IDM kullanıyorum gercekten cok dehset  bır  program ki orada  gordugunuz  deger  tamamen IDM nın sunucudan dosyaları  parcalar  halinde cekıp sıkıştırarak sızın pc  uzerınde  acmasından kaynaklanır 2 mbps internet  ıle  teknık  olarak 2048/8  256 KB/sec ın  uzerıne  cıkamazsınız kı bu sadece  teorıde  pratıkde 200 u  gorebılmek bıle  gayet  yeterlı ozellıkle  turkıye  sartlarında yani saglıklı bır  sonuc  ıcın IDM yı devre  dısı bırakarak  download  yapın sızın deglerlerınız de 150-180  arasında  oynar dıye  dusunuyorum.

Teşekkürler.

Merhaba Mahmut Bey

Saygılarımla.

örnek resimleri aşagıda

buda almanyadaki linux server wgetle çekiyorum aynı link aynı sunucu ama 190 kbs falan kalıyor arkadaşlarım 8 mbit neti var onlarda 800 kbs üstüne çıkıyor ama gel gelelim linux wget le çekerken acayim yavaş

Gönderildi : 31/05/2011 19:32

(@MahmutSamiOzdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

haklısınız yannız sorunum bunu linuc ortamında yapmak işde:)

Selamlar ;

Bende IDM kullanıyorum gercekten cok dehset  bır  program ki orada  gordugunuz  deger  tamamen IDM nın sunucudan dosyaları  parcalar  halinde cekıp sıkıştırarak sızın pc  uzerınde  acmasından kaynaklanır 2 mbps internet  ıle  teknık  olarak 2048/8  256 KB/sec ın  uzerıne  cıkamazsınız kı bu sadece  teorıde  pratıkde 200 u  gorebılmek bıle  gayet  yeterlı ozellıkle  turkıye  sartlarında yani saglıklı bır  sonuc  ıcın IDM yı devre  dısı bırakarak  download  yapın sızın deglerlerınız de 150-180  arasında  oynar dıye  dusunuyorum.

Teşekkürler.

Merhaba Mahmut Bey

Saygılarımla.

örnek resimleri aşagıda

Gönderildi : 31/05/2011 19:37

(@OrhanYilmaz)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba,

wget değil de http://aria2.sourceforge.net/  işinizi görecektir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/06/2011 05:14

Paylaş: