Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Yazdırma Problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@MahmutAGAOGLU)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın İlgili,

Windows Server 2008 R2 Remote Desktop servisini kullanıyoruz. Servere bağlanan terminaller de yazdırma işlemi yapınca, ilgili yazıcıya yazdırıyor (yazıcıda datanın biriktirildiği görülüyor) fakat terminal yazıcısından hiç bir şey basmıyor.

Tüm ayarlar normal  görünüyor. Terminallerdeki tüm yazıcılar Server de görünüyor. Yazdırma işlemini Server de yapıyor görünüyor, her hangi bir hata da vermiyor, fakat yazdırma işleminden sonra sanki işlem tamamlanmış gibi Remote Desktop taki yazıcıdan data siliniyor.

Oysa, daha geçen haftaya kadar yazdırma işleminde hiç problem yoktu, taki Remote Desktop CAL lisanslarını yükleyene kadar.

Mutlaka bir yerde birşeyleri atlıyor olabilirim, forumdaki daha önce yayınlanan makalaleri taradım, belirtilen işlemleri kontrol ettim, fakat herşey normal görünmesine rağmen, terminallerden baskı alamıyoruz.

Konu hakkında  yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/05/2011 16:22

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

Yazıcıyı tekrar kurup tekrar deneme gıbı bir şansınız varmı veya aradakı baglantı kablosu ıle ılgılı bır sorun olabilir mi

kolay gelsın

Gönderildi : 17/05/2011 17:49

(@MahmutAGAOGLU)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Mehmet bey merhaba,

Sizin söylemiş olduğunuz konuları da, diğer bütün makaleleri de inceledim ve kontrol ettim, remote desktop print ediyor fakat client yazıcısı yazdırmıyor.

Aslında olay şu, remote desktop servisini ve remote desktop lisans servisini kurmayınca gayet güzel clienlar çıktı alabiliyor, fakat maksimum 2 kullanıcı bağlantı yapabiliyor.

Remote desktop servisini kurunca, clientlar çıktı alamıyor. Servis kurulduktan sonra sanki bir kural veya firewall gibi bir kısıtlama sebebiyle çıktı alınamıyor.

Bir yerlerde mutlaka bir şeyi atlıyorum ama...

Konu ile ilgili daha önce karşılaşan bilişim dostlarımızdan yardımlarını bekliyorum. Saygılarımla. 

Gönderildi : 18/05/2011 11:19

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba;

mahmut bey aşağıdaki linki bir incelermisiniz yardımcı olacaktır.

http://support.microsoft.com/kb/925876

kolay gelsin

Gönderildi : 18/05/2011 12:00

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Mehaba;

birde bu linke bakarmısınız kurulum lisanslama esnasında atladığınız bir yer olabilir mi;

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2011/04/17/windows-server-2008r2-remote-desktop-service-licensing.aspx

kolay gelsin

Gönderildi : 18/05/2011 12:01

Paylaş: