Forum

Program yükley...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Program yükleyemiyorum.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@fahrikesin1989)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Değerli abilerim.
Bi sorunum var bi yardımcı olusanız sevinirim.

özel bir şirkette işe başladım bilgi işlem müdürü izinli telefon açıp sormak ta istemedim bişeyi beceremedin demesin diye.
Problem şu;
1.bilgisayarlardan birine program yüklemem gerekiyor ama makina izin vermiyor
anabilgisayardan gidip kullanıcıyı administrator üyesi yaptım ama programı kurarken böyle bir uyarı veriyor (You must be an
administrator to install LogenMein on this pc please login to windows as or administrator)
Anabilgisayarda Windows 2003 Active directory kurulu ordaki Denetim masası=> yönetimsel araçlar=> active directory kullanıcı ve bilgisayarları
yazan yerden kullanıcıyı administrator üyesi yaptım ama olmadı başka ne yapmam lazım.

2. Burdaki mantığı anlamadım, kullanıcıya Admisitrator üyesi vememizin espirisi nedir ? Kullacıyı Administrator ya da Power User üyesi yapınca

Login olduğu makinada herhangi bir işlem yapamıyor (Program Kuramıyor, Ayarları Değiştiremiyor. )

Bana bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 14/06/2008 15:27

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Şimdi olay şu bir kullanıcı düşün ahmet öztürk olsun ismi ve bu adam domain users grubuna üye olsun .

Bu kullanıcı oturum açtıgı bilgisayarda power users yada users grubuna üye ise program yükleyip kaldıramaz

bunun için ya domain admin olan bir yönetici hesabı ile o makinada oturum açmak yada o ahmet öztürk kullanıcısına localde admin hakkı vermek gerekir.

localde admin hakkı vermek için ise denetim masasında  kullanıcı hesaplarına girilir ve kullanıcı üzerinde iken özelliklerden grup üyeligi değiştirilebilir ama bu işlemi de yapabilmek için admin olmak gerekir.

Yani sonuç olarak domain admin haklarına yada localde admin haklarına sahip olmalısın.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 14/06/2008 15:42

(@fahrikesin1989)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Eser abi çok sağol 1 .sornun çözümü anladım

2. Sorumda ki  Kullanıcıya Active directory den adminstrator grubu üyesi yapınca o kullanıcı Administrator özelliğini nerde kullanabilr. Ana makina üzerindemi kullanabilir sadece

Gönderildi : 14/06/2008 15:50

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

active directory den admin yaparsan her yerde kullanır ....

Gönderildi : 14/06/2008 16:04

Paylaş: