Forum

uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaüstü netsis yazıcı sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,360 Görüntüleme
(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar. 

Arkadaşlar,

Win2008 std. x64 kullanan bi serverımız var. Sql ve terminal hizmetleri için yapılandırılmış. Sql netsis altında çalışıyor. ortamda domain yok. Şubeden bağlanan iki tane kullanıcımız var.yaklaşık 10 kullanıcımızda localde netsis kullanıyor. Server tüm kullanımı bunlardır. Sorunumuza gelince:

Uzaktan bağlanan kullanıcılardan biri fatura kesmek zorunda. Epson Lx 300+II model yazıcısı var. Uzak oturum açıldığında yazıcı sorunsuz serverda oluşuyor. Deneme sayfası alabiliyoruz. netsis te rapor çıktısı alabiliyoruz. fakat fatura modülünde basım yapamıyoruz. merkez ve şube arasında vpn kurulu. Yazıcıyı yereldeymiş gibi tanıttığımızda da aynı sorun çıkıyor. sorunun netsis tarafında kaynaklandığını da çözümleyemedik. Öneri ver görüşleri olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz. Saygılarımla,

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.  

Gönderildi : 27/04/2011 17:21

(@ahmettuna)
Gönderiler: 9
Active Member

selam,

netsiste dizayn modülünde hangi dizaynın hangi yazıcı ile eşleşmesi gerektiğini ayarlarsan işin çözülür.

kolay gelsin.

Gönderildi : 27/04/2011 18:18

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

o eçenekleri denedim. bi çözüm olmadı. 

Gönderildi : 27/04/2011 18:41

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çözüm üretebilecek kimse yok mu?

Gönderildi : 29/04/2011 23:39

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Merhaba..

Fatura Dizayn Sorunu Gibi Görünüyor Aynı Yapıyı Kullanıyoruz Ama Sorun yok  Sadece Bızım Yazıcılar ıbm Graphics olarak tanımla bununla alakalı olabilrimi Denedinizmi Yazıcıyı İbm graphics Olarak Tanıtıp..

Gönderildi : 30/04/2011 13:22

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

easy print server desteğini kapattığımızda sorun çözüldü. 

Gönderildi : 25/05/2011 00:32

(@recephazir)
Gönderiler: 1
New Member

aynı sorun bizim pc dede var. server başka bi yerde uzaktan kayıt oluşuruyoruz. ama yazıcıdan fatura irsaliye bastırmaya calıştığımızda göndermiyor. yazırcıyı görüyor. ama yadırmıyor. easy print server desteğini kapattım. acaba driveri servere kurup yollamamız mı gerekiyor. 

Gönderildi : 24/09/2016 17:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

farklı çözümlerde üretilebilir ama uğraşmamak adına arada vpn var ise, mevcut yazıcıları network üzerinden yapılandırarak, kullanmayı deneyin.

kullanıdığınız yazıcılar usb ise, print server ile network tarafına çevirebilirsiniz.

bu formatta çok daha az sorun ile karşılaşırsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2016 04:29

Paylaş: