Forum

Vmware-server 2003 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware-server 2003 etki alanı

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

sanal pc'de server2003 kurup kurduğum bilgisayarın fiziksek ethernetiyle sisteme dahil ettim.daha sonra ağ'a bağlı başka bir bilgisayardan oluşturduğum etki alanına bağlanabildim.dc de oluşturduğum kullanıcı adı ve şifresiyle,etki alanına bağlandığım client'ta oturum açabiliyorum.fakat dc de örneğin;

domain controller üzerindeki group policy'de klasik başlat menusunu kullan kuralını etkin yapıyorum hem dc yi hem client'ı yeniden başlatmama rağmen policy'yi çekmiyor.client'ta kulandığım oturum hesabının üyeliğinde domain controller die görünüyo.fakat ne yaptıysam başaramadım.sanal makineden kaynaklanıyo desem,etki alanını göremezdim bile die düşünüyorum.bu problemi nasıl çözümleyebilirim?eksik yaptığım bişey varmı? ve bu group policy'lerde kural belirledikten sonra o yapısal birim yada kullanıcılar için hangi işlemleri yapmam gerekli? client'larda xp professional yüklü.

belki bi yararı olur.dc de bir kullanıcının şifresini değiştirdiğimde client yeni şifreyi çekip yeni şifreyle oturum açıyor.sadece group policylerde sorun var 🙁

Gönderildi : 26/04/2011 22:13

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

2003 DC eventlarda bir problem görüyor musunuz? Xp olan makineyi domainden çıkartıp tekrar domaine katar mısınız?

Gönderildi : 26/04/2011 22:49

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam etki alanından çıkartıp yeniden etki alanına ekledim client'lardan birini.fakat yine değişen bişey olmadı.

Gönderildi : 27/04/2011 11:45

(@kaantekkol)
Noble Member

Farklı bir policy denediniz mi? Dial Fix programını indirip Policies menüsünden policy olup olmadığını kontrol eder misin?

İndirme linki:  http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Dial-a-fix.shtml

Gönderildi : 27/04/2011 13:13

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

farklı bir policy denedim.ama yine olmadı.dial fix programıyla bir bakayım hocam.

Gönderildi : 27/04/2011 14:02

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam şimdi oluşturduğum dc ile yine sanal makinade başka bir xp prof. yüklü client'ı aynı team içine attım.burda sorunsuz çekiyo policy'leri.aynı team de ve aynı lan segmentinde olduğu için client'a manuel ip atamıştım ve dns inide dc nin ip sini girdim.yani sorunsuz çekti policy'leri.aynı team'de değilde fiziksel olarak dışarıda bulunan pclerin etki alanına bağlanabilmesi fakat policy'leri çekememesi,clientlara manuel ip ve dns atamadığım için olabilirmi?

Gönderildi : 27/04/2011 14:25

(@ramazanmergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tamam hocam.problemi çözdüm.yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/04/2011 15:06

(@kaantekkol)
Noble Member

manuel ip verip vermemen önemli değil. Önemli olan aynı ağ konfigürasyonu içerisinde olması ve xp nin dns çözümlemesi yapabilmesi. Manuel ip yerine DHCP hizmetini açtığında da xp ler otomatik ip alacak ve dc ye login olabileceklerdir.

Gönderildi : 01/05/2011 19:47

Paylaş: