Forum

Windows 2008 File S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 File Server Otomatik Kota Uygulama Özelliği

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Eski yapımızda Northen Quota Server yazılımını kullanıyorduk fakat yeni yapımızda programın 64 bit desteğinde bazı problemleri olduğu için Windows 2008 File server özelliklerini kullanmak istiyorum. Merak ettiğim ise Bir Home klasörü oluşturmak istiyorum ve bir kural yazarak bu klasörün altında açılan diğer kullanıcı klasörlerin her birinin kotası otomatik olarak 1 Gb olacak şekilde yapılandırmak istiyorum. Bunu yapabilmem mümkünmüdür yoksa her yeni kullanıcı klasörü için sürekli kota uygulamasını manuel olarak mı yapmalımıyım. 

Saygılar / Teşekkürler. 

Gönderildi : 10/03/2011 02:19

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sanirim cevabimi buldum ama henuz denemedim. Quato ayarmalari bolumunun altinda "SubFolder" secenegi gorudum denedikten sonra burada yeniden size yazarim.

Gönderildi : 10/03/2011 11:34

(@MesutGundogdu)
Gönderiler: 30
Eminent Member

sorununuzla ilgili ne aşmadınız?çözüme kavuştunuzmu?

Gönderildi : 10/03/2011 15:44

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam baska bir kurulumda oldugum icin deneyemedim ilk firsatta sonucu sizinle paylasacagim

Gönderildi : 10/03/2011 18:46

(@ersincan)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Mesut Hocam İyi akşamlar 

Kota oluşturur iken eğer klasör köküne eklenen diğer klasörlereotomatik olarak kota şablonu eklenmesini isitiyorsanız  Create Quotas on Existing And New Subfolders seçeneğiniseçiyorsunuz ve işlem tamam oluyor. Denedim çokta güzel çalışıyor. Saygılar İyiÇalışmalar

Kaynak :  http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Configuring-Volume-Folder-Quotas.html  

Gönderildi : 10/03/2011 22:37

Paylaş: