Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Uzak masaustu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi çalışmalar.

Şirket içinde bir program kullanıyoruz.Bu programı uzak masaustunden kullanan subelerımız mevcut.Fakat uzak masaustunden baglanan kullanıcılar gerek ısteyerek gerek ıstemeyerek programa aıt dosyaları siliyorlar.Yanı uzak masaustu kullanıcılarının serverdeki dosyalara mudahele etmesını ıstemıyorum. Bunu nasıl sağlarım ?  Teşekkürler...

Gönderildi : 14/01/2011 12:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
2008 ile gelen özelliklerden bir taneside ts rolünün çok geliştirilmiş olması.Ts remote app olarak sunulmaya başlandı.Kullanıların programı kullanmak için login olması yerinde sadece programa login olmalarını başka bir şeye erişememelerini sağlayabilirsiniz.Bunun için Fatih hocamın çok güzel bir makalesi var inceleyebilrisiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-server-2008-ts-remoteapp-sunum-sanalla-t-rma.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/01/2011 12:34

(@HuseyinBILEN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gercekten Cok saolun hızlı cevabınız için 🙂

Gönderildi : 14/01/2011 14:53

(@HuseyinBILEN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fatih hocanın makalesını ınceledım gercekten cok guzel 🙂

Fakat uygularken bir hata alıyorum. Butun kurulum bıttıkten sonra client tarafından remote app uygulamalarını goruyorum. baglanmak ıstedımde gereklı user şifrelerini giriyorum. Daha sonra serfitikadaki sunucu adı yanlış diye bir serfitika hatası alıyorum. Yarcımcı olursanız sevınırım 🙂

Gönderildi : 14/01/2011 14:58

Paylaş: