Forum

kullanıcıların netw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcıların network erişimini yasaklama

22 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
875 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

kullanıcılar ağda bilgisayara ulaşbiliyor. ulaşmamaması için ne yapmalıyız. acaba gpo da hangi ayarları yapmalıyız

Gönderildi : 30/12/2010 14:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

gpo da Network diye bir sekme var. bu sekme altında yer alan hangi seçenekleri disable edersek ağa erişimi engelleriz.

Gönderildi : 30/12/2010 14:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Kullanıcıların ağdaki bilgisayarlara erişmesinde ne gibi sakınca var.Normal olan budur ama illa erişimi kısacağım derseniz gpo ile başlattan ,masaüstünden denetim masasından kaldırabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/12/2010 15:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

her tarafta kullandık. ancak windows gezgini ekranında ağ gözüküyor. ve ağ içindeki bütün bilgisayarlar gözüküyor. servere bağlanıp dosya silmelerini istemiyoruz. bunu nasıl halledebiliriz acaba. windows gezgininde de ağı nasıl iptal edebiliriz acaba

Gönderildi : 30/12/2010 17:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

windows gezgini içindeki ağ simgesini bir türlü iptal edemedik. bu arada server makinesine bağlanılırken şifre istemiyor. ne yapabiliriz acaba. ağ simgesini iptal edemiyorsak bari şifreyle karşılaşsın istiiyoruz kullanıcıların

Gönderildi : 30/12/2010 18:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

network erişimini iptal etmemiz mümkün değilmi acaba

Gönderildi : 30/12/2010 18:24

(@www-rizasahan-com)
_

Makinada dc ise kullanıcı domainde ise servere bağlanırken şifre istemez zaten.Normal olanda budur.Authencation olduğu için domainde olmasa zaten servere girişte şifre ister.Paylaşımlarda hakkı yoksa kullanıcının server veya farklı makinaları görüp girsede yapabileceği bundan ibarettir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/12/2010 18:37

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ana makineye term1den bağlanıldığı zaman şifre istemeden ana makineye girebiliyor. girmesini istemiyoruz bunun içinde windows gezgininnden network simgesine erişimi yasaklamak istiyoruz. neredeyse hepsini denedik. olmadı.

Gönderildi : 30/12/2010 18:42

(@www-rizasahan-com)
_

Term1 nederen erişiyor ağ komşularındanmı yoksa terminal server client olarak mı?

Gönderildi : 30/12/2010 18:53

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Keçenlerde okumuşdum NetBİOS`u kapatırsanız, diğer PC`ler bir-birini netvvork yerinde göremez.Ama bilmiyorum, ne gibi dezavantajları var.İlk önce sanal ortamda deneyib sonra uygularsanız bence daha iyi olur.Hatta RUN`a gelib PC`nin yolunu yazsanız ulaşılamaz yazıyor.

Gönderildi : 30/12/2010 21:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

term1 ağ komşularından erişiyor.

Gönderildi : 03/01/2011 16:07

(@GultekinAknur)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Bence o kadar uğraşmanıza gerek yok kullanıcıların ulaşmasını engellemek için aslında basit yol var paylaşıma açık olan dosyanın yetkilerini kaldırıp sadece o kullanıcının bağlanmasını sağlayabilirsiniz.Karşı taraf girmek istediğinde erişim yetkiniz yok gibi bir cevap alacaktır

Gönderildi : 03/01/2011 20:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tam olarak sorunumuz

emre diye bir kısıtlı kullanıcı tanımlı olsun. bu kullanıcı explore pencereseninde ilk defa ağa girmek istediğinde ağın erişilemez olduğunu söylüyor. diyelimki öğretmen ağda bir işlem yapacak. ağa erişmek için admin kullanıcı adı ve şifreyi giriyor. işlemlerini yapıyor. bir gün sonra emre isimli kullanıcı ağa erişmek istediğinde admin kullanıcı adı ve şifre istemiyor ve direkt girebiliyor. kullanıcılar ağa erişmek istediği her zaman admin kullanıcı adı ve şifre istesin istiyorum

Gönderildi : 05/01/2011 12:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bunun bir çözümü yokmu acaba. sorunumuzu çözemiyoruz. clientlarda bir defa admin olarak ağa girdiğimizde kısıtlı kullanıcılara şifre sorulmuyor

Gönderildi : 05/01/2011 15:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

admin yetkisi ile girilen bir ağ bilgisayarına diğer kullanıcıların şifre girmeden bilgisayarların içini görmesini engellemenin bir yolu yokmu acaba

Gönderildi : 06/01/2011 17:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlarımın konu hakkında bilgileri yoksa bu soruyu kapatabiliriz

Gönderildi : 06/01/2011 17:39

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Yapınızı biraz detaylı anlatın.Ağa erişim isterken admin şifresi ile giriyorum demişsiniz, bu genelde domainde olmayan bir kullanıcı bir paylaşıma veya bir bilgisayara girmek istediğinde karşısına gelir.
-Bu kullanıcı domainde değil doğrumu?
-Bu erişilen makina domain üyesimi
-Erişmeye çalışan kişinin işletim sistemi pro bir işletim sistemimi örneğin xp pro,Win7 pro

Biraz detay lütfen.. 

Gönderildi : 06/01/2011 19:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ana bilgisayar ismi :w2008server

terminal ismi : term1, w7 kurulu, bu bilgisayar domain üyesi. term1 domain üyesi olan bilgisayardan kısıtlı kullanıcı olarak bağlanmak istediğimizde admin şifresi istedi. girdik. daha sonra aynı kısıtlı kullanıcının servere bağlanması durumunda hiç şifre istemedi. kısıtlı kullanıcının ağa bağlanmak istediğinde admin şifresi sormasını istiyoruz. ne yapabilirirz

Gönderildi : 07/01/2011 16:46

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba denetim masasından kimlik bilgileri yöneticisi sekmesine bakın burada bilgiler kaydedilmişmi?

Gönderildi : 07/01/2011 17:09

Sayfa 1 / 2
Paylaş: