Forum

Folder Redirection

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Redirection

17 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
692 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum Arkadaşlar!

Arkadaşlar ben Userler`in Desktop`unu Folder Redirection`la FileServer üzerindeki paylaşıma açtığım klasöre yöneltdim.Şimdi Client bilgisayarda userler logon olub logoff olunca FileServer üzerinde her kullanıcı adına bir klasör oluşuyor ama içleri boş oluyor.Desktopa bişeyler atıyorum yine aynı şey oluyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Önceden her kese teşekkür ederim!

Gönderildi : 23/12/2010 23:42

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Folder Redirection yapılandırması için aşağıdaki makalelerdeki adımları kontrol ederek tekrar gözden geçirirmisiniz?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc782799(WS.10).aspx

http://www.virtualizationadmin.com/articles-tutorials/terminal-services/performance/configure-folder-redirection.html

iyi çalışmalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 24/12/2010 10:42

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim!

Verdiyiniz linkleri inceleyib test yapacam.Mutlaka bildirecem durumun ne yerde olduğunu.

Bir daha teşekkürler!

Gönderildi : 24/12/2010 15:41

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, verdiğiniz linkleri inceledim.Uyguladım alındı.Ama bi problem var.

Kullanıcının Desktop`u tayin etdiyim klasöre yönleniyor, ama sonra kullanıcı desktop`unda olan bir şeyi sildikde, paylaşılmış klasörden de siliniyor.Bunu önlemek olurmu?Yönlendirildikden sonra kullanıcı dekstopundan silse bilse hangi klasöre yönlendirilmişse, orada kalsın dosya ve ya dekstopdan ne yönlendirilmişse?

Önceden teşekkür ederim!

Gönderildi : 25/12/2010 00:46

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda bir fikri olan yokmu?

Gönderildi : 26/12/2010 03:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  makaledyi inceleyiniz. İzinleri gözden geçiriniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/12/2010 16:12

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, ilginize ve yardımınıza göre teşekkür ederim!

Bu makaleyi okumuşdum.Bazı şeyleri gözden kaçırmışım.Bunları bi daha okuyub, deneyecem.İnşallah istediyim şeyi yapa bilirim.Mutlaka geri bildirim yapacam.

Bir daha teşekkürler!

Gönderildi : 29/12/2010 16:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kullanıcının Desktop`u tayin etdiyim klasöre yönleniyor, ama sonra kullanıcı desktop`unda olan bir şeyi sildikde, paylaşılmış klasörden de siliniyor.Bunu önlemek olurmu?Yönlendirildikden sonra kullanıcı dekstopundan silse bilse hangi klasöre yönlendirilmişse, orada kalsın dosya ve ya dekstopdan ne yönlendirilmişse?

bunu nasıl yaptın bendede file server var . kullanıcı masa üstünden bir şey silerse gidiyor

Gönderildi : 30/12/2010 19:46

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, makaleyi bir daha okudum.Ama ben isteidyimi bir türlü yapamıyorum.

Redirect oluyor, ama User kendi Desktopundan bir şey siliyorsa, bu zaman FileServer üzerinden bu Userin ismine açılmış klasörden de siliniyor.

Bir daha teşekkürler!

Gönderildi : 02/01/2011 11:47

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

Hocam, makaleyi bir daha okudum.Ama ben isteidyimi bir türlü yapamıyorum.

Redirect oluyor, ama User kendi Desktopundan bir şey siliyorsa, bu zaman FileServer üzerinden bu Userin ismine açılmış klasörden de siliniyor.

Bir daha teşekkürler!

Fileserver'den de silmesi normal çünkü user'in Desktop klasörünü file servere taşıyorsunuz. Ama anladığım kadarıyla sizin istediğiniz tek yönlü dosya senkronizasyonu. Bunun yapabilen bir sürü yazılım var. Client üzerine bu yazılımlardan birini kurarsanız istediğinizi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/01/2011 13:46

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Muhammet bey, rica etsem bir kaç örnek vere bilirsinizmi?

Gönderildi : 03/01/2011 15:09

(@Anonim)

Ferhad aynı tür bi sorunu bende yaşadım

bütün olaylarım tamamdı herşeyi dogru yaptım 10 dafe resetledım gene care etmedı

en sonunda klasorun paylasım ızınlerını karıstırdım bıraz ve paylasım verdıgım klasore securty den GP uygulanan PC ye full cont . ozellıgı verdım ve duzeldı!

yani  sadece paylasıma acmak domain userler için yetmiyor  anladıgım kadarıyla

Gönderildi : 08/01/2011 03:02

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ben de işliyor.Ama ben istiyorum ki, user her hangi bir dosyayı silince FileServer`den silinmesin.Tek taraflı senkrozisyon istiyorum.Söyledildi ki, bunu 3.rd party tool`la yapmak olur bunu, ama bilmiyorum hangisi ile.

Gönderildi : 08/01/2011 10:54

(@Anonim)

bu işi çözümleyebildinizmi? yada biz yanlış bir şeymi düşünüyoz yoksa ms içinde boyle özellik varda bizmi bulamıyoruz!!!

Gönderildi : 11/01/2011 12:14

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Eğer doğru anladıysam, ben anladığım kadarı ile Folder Redirection`in işi bu zaten, Redirect olunan dosya fark etmez hangi tarafda değişilirse, karşı tarafda da değişillir.Silinirse yine karşı tarafdasilinir.Demek olur ki, Offline Files gibi bir şey.Ama arkadaşlar söyledi ki, tek taraflı senkranizisyon için 3.rd party tool`lar var.Ama bir isim söylenmedi.Onun üçün bende bilmiyorum bu 3.rd party tool`ları ama bilmek çok isterdim.

Gönderildi : 11/01/2011 12:40

(@gokhancakir)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Arkadaşlar sizin aramış olduğunuz özelliğe one-way file synchronization denilmekte. Bu isim ile google'dan ararsanız bir çok tool bulabilirsiniz.

bir örnek :

http://synchromat.com/

Gönderildi : 12/01/2011 00:10

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gökhan bey, teşekkür ederim!

İnternetden buldum bir tane deniyeceyim onu.Bakalım nasıl bir şey.

Bir daha teşekkürler!

Gönderildi : 12/01/2011 15:16

Paylaş: