Forum

windows NT sunucusu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] windows NT sunucusu üstündeki sam veritabanı bu iş istasyonu güven ilişkisi için bir bilgisayar hesabına sahip değil

22 Yazılar
17 Üyeler
2 Likes
17.8 K Görüntüleme
(@LebLeb)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Active Directory bir sistem içerisindeki Client makinadan(Windows 7) bağlanmaya çalıştığımda

"windows NT sunucusu üstündeki sam veritabanı bu iş istasyonu güven ilişkisi için bir bilgisayar hesabına sahip değil"

hatasını alıyorum. Bilgisayarı Active Directory üzerinde sildim tekrar yarattım yinede çözüm bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 18/10/2010 13:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Windows 7 makinasını başka bir isim ile domain'e almayı denermisin?

Gönderildi : 18/10/2010 15:39

(@LebLeb)
Active Member
Konu başlatıcı

admin hesabıyla dahi giriş yapamıyorum.

Gönderildi : 18/10/2010 17:29

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Windows 7 yi lokal admin ile açıp domainden çıkaratıp tekrar ekleyin. Bu işlem öncesinde ise bilgisayarı AD den silin.

Sadece AD den silip tekrar buradan ekleme gibi bir işlem yaptığınızda da aynı hatayı alırsınız, o yüzden en sağlıklısı Windows 7 yi loka admin hesabı ile açıp domainden çıkartıp, tekrardan domanie almak.

Gönderildi : 18/10/2010 17:59

(@Anonim)

admin hesabıyla dahi giriş yapamıyorum.

Hangi admin ile giriş yapamıyorsun?

Makinayı local'de oturum açıp, domainden çıkartıp ismini değiştirip tekrar domain'e al bakalım.

Gönderildi : 18/10/2010 18:17

(@LebLeb)
Active Member
Konu başlatıcı

aslında problem de orada. Bilgisayarı ben kurmadığım için local hesabın şifresini bilmiyorum. ve bilgisayarı formatlayamıyoruz, bu hesap üzerinde önemli veriler vardı. Başka bir çözüm olabilir mi?

Gönderildi : 19/10/2010 14:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Şifre ile ilgili oarak admin şifresini sıfırlayabilirsiniz. http://www.megafileupload.com/en/file/226016/admin-sifre-kirici-2008-dahil-iso.html   buraya upload etiiğim program il bu işi yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/10/2010 15:38

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Dataları yedeklemek için illaki bir kullanıcı hesabıyla oturum açmanıza gerek yok.

Acronis gibi programların Bootable cdleri ile bilgisayarda bir oturum açmadanda dizinlerin yedekleri alınabilir.

Gönderildi : 21/10/2010 14:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry153876.aspx  bu dosyayı bir cd ye yazarak, cd den bilgisayarı boot edin. Daha osnra admin şifresini restleyerek, makinayı domaine re-join edin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 22/10/2010 14:42

(@Anonim)

Aynı problem bu gün benim de başıma geldi. NT Accountlar ile açılmadığı gibi Yerel Administrator hesabı da devre dışıdır diyordu. Yani alet domain den düşmüş.

En kolay yol;  Ultimate Boot CD yi indirip bir cd ye yazdırdıktan sonra bilgisayarı bu cd den boot edip açtıktan sonra terel hesaplarda yeni bir admin user yaratmak, restart edip login olduktan sonra domainden cikarip tekrar sokmak oldu. Çok zor bir problem değil.

Gönderildi : 23/04/2011 14:51

(@enginoguzlar)
Gönderiler: 96
Estimable Member

Arkadaşlar aynı problem lab'ımda başıma geldi. Ancak sanırım ben kaşındım. Active directory kullanıcıları ve bilgisayarları kısmında computers altında 1 bilgisayarı sildim. Artık bu bilgisayarla etki alanına katılmaıyorum. Çözümü yukarıda belirtilenlerden farklı olarak mevcutmu acaba. Şu an yukarıdaki örnekleri deniyorum...

Gönderildi : 28/04/2011 22:14

(@enginoguzlar)
Gönderiler: 96
Estimable Member

Verdiğiniz program çok kullanışlı. Admin parolasını açılışta tekrar değiştirecek şekilde ayarladım ve parolamı değiştirebildim. Şimdi etki alanından çıkardım bilgisayarı. Yeniden açtım ve tekrar etki alanına soktum. Problem giderildi. Yukarıdaki öneriler için çok teşekkürler

Gönderildi : 28/04/2011 22:33

(@MustafaARSLAN)
Gönderiler: 8
Active Member

Aynı durumdan başım dertte,

AD üzerinden computer'ı siliyorum sonra pc yi local adminde domainden çırarıp yeni den başlatıyor ve tekrar domaine katıyorum fakat aynı sorun devam ediyor. Eğer ki pc adını değiştirirsem oluyor ama kullanmış olduğum eski adıyla bir türlü domaine giriş yapılamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 03/09/2012 14:21

(@YAVUZEMRE)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Teşekkür ediyorum .daha önceden hiren kullanıyordum ama bu sefer hiren  bile yetersiz kalmıştı.

Gönderildi : 18/02/2013 15:16

(@OkanDegirmen)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Bu gün bende aynı sorunu yaşadım. Çözümpark'tan şifre resetleme programını indirip admin şifresini kırdım ve bilgisayarı local adminle açtım. domainden çıkarıp tekrar domaine aldım sorun düzeldi. Tşk.

Gönderildi : 30/05/2013 14:26

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Aynı sorun benimde başıma geldi eğer bilgisayarın administrator yetkisine sahip bir user sifresinin biliyorsanız işlem basit

domainden çıkarıp alınca işlem çözülüyor.

Eğer bilmiyorsak mecbur şifre kırılıcı ile kırmak gerekiyor.

Sorun kaynağı ise ad'deki computersların silinmiş olması. 

Gönderildi : 21/09/2013 23:58

(@gokselarslan)
Gönderiler: 135
Estimable Member

kullanıcıya ait bilgisayar hesabını silerek problemi giderebiliyorsunuz.

Gönderildi : 06/11/2013 12:21

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

arkadaşlar :

bu sorunun sebebi. aynı isimde domaininizde başka pc nin olması vede admin kullanıcısına şifre girmemeniz olur. tecrübeyle sabittir. bu sebeplerden dolayı domainden düşme sorunu yaşarsınız. bunları kontrol edin.

Gönderildi : 05/07/2014 14:51

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Konu biraz eski ama bende bu sorunla uğraşıyorum. 

Dediğiniz gibi yapıyorum fakat bu seferde yenibir profil oluşturuyor.

örnek olarak:   nazmi kullanıcısı nazmi.domainadı şeklinde görünüyor kullanıcı dosyaları diğer oturumda kalıyor bunu nasıl çözebilirim ? 

Gönderildi : 19/01/2015 23:45

Sayfa 1 / 2
Paylaş: