Forum

TS web access + Gat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TS web access + Gateway + Session Broker

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@exclusive)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Terminal server üzerinde session broker ve NLB ile remote connection sağlayabiliyorum. Farm sorunsuz bir şekilde çalışıyoruz. Fakat ben TS Gateway kurup remote yerine TS Web Access kullanmak istiyorum. Sistem içerisinde bir DC bir Gateway ve 4 adet TS bulunmaktadır.

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 29/09/2010 22:51

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

1. Session Broker Çalışır durumda.

2. TS web Access Çalışır durumda.

3. Farklı bir sunucuya TS gateway Rolünü kurup, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yapılandırın.

4. TS Farm içinde barınan her bir sunucuya, farm ismi haricinde NOD ismi ile bağlantıları test edin. TS gateway üzerinden TS' lere bağlantı olup olmadığını test etmek için. Problem yoksa.

5. Her bir TS üzerinde, Remote APP Manager içine girin

6. Sağ tarafta bulunan Actions panelinde TS Gateway Settings bölümünü yapılandırın. Bu bölüm içinde TS gateway yapılandırma bilgilerinizi isteyecektir.

7. işlemler bittikten sonra Firewall üzerinden RemoteAPP için Web yönlendirmesini gerçekleştirin. Uygulamalarınıza bağlandığınız zaman, farm içinde ki yönlendirmeler Ts gateway üzerinden yapılacaktır.

Aşağıdaki ekran görüntüsü r2 sunucu üzerinden alındığı için RD Gateway yazar. Sizin sunucunuz üzerinde TS Gateway settings yazmaktadır.

[img] [/img]

Gönderildi : 30/09/2010 01:01

(@exclusive)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam ilginize teşekkür ederiz. Firewall olarak Kerio kullanıyorum.

ISA olmadan web erişiminden login sayfasını nasıl çalıştırabilirim??

Gönderildi : 30/09/2010 01:52

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba,

kerio firewall hakkında bir bilgim olmadığı için yardımcı olamayacağım. Bilgisi olan arkadaşlardan bilgi beklemenizi önereceğim.

Gönderildi : 30/09/2010 01:54

(@exclusive)
Active Member
Konu başlatıcı

Sağolun hocam. Teşekkürler...

Gönderildi : 30/09/2010 03:20

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

R/E
Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/10/2010 14:49

(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member

yeni konu açmamak adına burdan devam etmek istedim.Rd web access web sayfasını yayınlamak için firewall ve modemden nasıl bir ayar yapmamız gereklidir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 07/01/2011 12:43

(@farukcakir)
Estimable Member

web e açtım fakat bu seferde ssl ile ılgılı bır sıkıntı cekıyorum sanırım.Rdwebten yada remote desktop aracından baglantı saglamaya calıstıgımda ssl sertifika gelıyo yukle falan fılan hıc demıyor.sertifika goruntulemede alamıyorum sertifikayı yardımlarınızı beklıyorum.

Gönderildi : 07/01/2011 16:38

(@farukcakir)
Estimable Member

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Webe baglandım ama uzak masa ustu baglanmaya calısırken sorun oluyor ag da bulunamadı vs vs dıyor.

Gönderildi : 07/01/2011 20:42

(@farukcakir)
Estimable Member

Rdweb giriş yapabılıyorum.Şifreler vs çalışıyor ama uzak baglan dedıgımde uzak masa ustu bilgisayarınız agda yok sunucuya uzaktan erısım etkın degıl , uzak bılgısayar kapalı hatası alıyorum.Yani rd geteway kadar gelıyor anladıgım ordan kullanıcı bılgısayarlarına baglanmak ıstedıgımde gecırmıyor acaba buna ne neden olabılır modem uzerınden 443 nolu ve firewall uzerınden 443 nolu portları yonlendırdım daha yonlendırmem gereken portlar varmıdır yardımlarınızı beklıyorum.......

Gönderildi : 07/01/2011 22:39

Paylaş: