Forum

WSUS 3.0 artık ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS 3.0 artık çalışmıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@ilkerceliker)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Error:Connection Error

An error occured trying to connect the wsus server.This error can happen for a number of reasons.Check connectivity with the server.Pleasecontact your network administrator if the problem persists.

Click Reset Server Node to try to connect to the server again

Altında:Reset Server Node yazıyor tıkladığımda hiçbir değişiklik olmuyor.

WSUS,IIS servislerini yeniden başlattım olmadı.1 haftadır sürüyor hata kendi database!i üzerine kurulum yapmıştım sql üzerine bağlamadım.Sizce problem nedir.

Teşekürler

Gönderildi : 29/09/2010 15:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

WSUS ve IIS servislerinden ziyade sunucuyu restart ettimissindir diye düşünüyorum.WSUS'un çalıştığı host işletim sistemi nedir?

WWW Publishing service ne durumda?

Gönderildi : 29/09/2010 18:48

(@ilkerceliker)
Active Member
Konu başlatıcı

PROBLEMİ ÇÖZDÜM

Kurulum yaparken kendi veritabanını kullanmıştım.Veritabanı üzerinden yetki ayarlarını değiştirerek sorunu çözdüm.

teşekür ederim

Gönderildi : 29/09/2010 20:07

(@ilkerceliker)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

WSUS ve IIS servislerinden ziyade sunucuyu restart ettimissindir diye düşünüyorum.WSUS'un çalıştığı host işletim sistemi nedir?

Merhaba Serhad Bey;

İşletim sistemim SBS2003.iis admin service, Windows internal database, WsusCertServer servislerini restart yaptım fakat bunun hiçbir zaman yararı olmadı. Aısl problem yukarıdada dediğim gibi; kurulumda varsayılan yetkili kullanıcının network authority olması.Kullanıcı yetkileri yetersiz geldiği için yanılmıyorsam database'i başlatamadı.Admin yetkisi ile bir kullanıcı açtım ve onu tanımladım şu anda bu problem geçmiş bulunuyor.Tabi tam çözüm değilmiş gibime geldi daha fazla araştırma yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 29/09/2010 20:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Merhaba Serhad Bey;

İşletim sistemim SBS2003.iis admin service, Windows internal database, WsusCertServer servislerini restart yaptım fakat bunun hiçbir zaman yararı olmadı. Aısl problem yukarıdada dediğim gibi; kurulumda varsayılan yetkili kullanıcının network authority olması.Kullanıcı yetkileri yetersiz geldiği için yanılmıyorsam database'i başlatamadı.Admin yetkisi ile bir kullanıcı açtım ve onu tanımladım şu anda bu problem geçmiş bulunuyor.Tabi tam çözüm değilmiş gibime geldi daha fazla araştırma yapmam gerekiyor.

Problem düzelmesi güzel.Aşağıdaki farklı bir çözümde mevcut.

http://forums.techarena.in/server-update-service/992060.htm

Gönderildi : 30/09/2010 14:00

(@doncorleone)
Gönderiler: 62
Estimable Member

Evet benzer sorunu bende yaşamıştım zaten bununla ilgili microsoftun makalesi mevcut.
Ayrıca;
Sanal makinaya 2.partition olarak, fiziksel diski tanıtıp,WSUS'u buraya kurduğumuzda bir süre sonra aynı hatayı veriyor.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 01/10/2010 12:35

Paylaş: