Forum

Server 2003 hizmetl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 hizmetler kendiliğinden duruyor...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@TektusKOR)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Hayırlı günler...Çalıştığım iş yerinde Otomasyon programı database si için server 2003 kullanılmakta.Bunun yanında ağ üzerinde sadece bir kaç pc server a database yedeğini kopyalamak için bağlanıyor...

Sıkıntıyı şöyle özetleyebilirim...Server ağ üzerinde görünüyor ve paylaşılmış dosyalara erişilebiliyor...Ama gün içersinde genellikle takip etttiğim kadarıyla 20-30 dakika sonra ağ devre dışı kalıyor...
hizmetler bölümüne baktığımda hizmetlerin en üst kısmında "6666666666666666666666666666" isminde lanmon.exe " içerikli bir hizmet oluştuğunu gördüm.Daha önceden böyle bir hizmet olmadığını bildiğim için sorunun bununla ilgili olduğunu düşündüm.Virüs taraması yaptım bi kaç şey bulup sildi.Hizmetler bölümünden bahsettiğim hizmeti kaldıramadığım için regedit komutu ile lanmon.exe ve 66666666666666666666666666 içerikli bütün bulunanları kaldırdım.server ı yeniden başlattığımda o saçma sapan görünen hizmetin artık olmadığını gördüm.Sorunumu düzelttim sanırken biraz test ettiğimde ağ problemşnin halen yaşandığını gördüm.

Ve son olarak "Ağ Tanılama Hizmetinin" kendi kendine durduğunu başlatma seçeneğinin kendiliğinden elle olarak değiştiğini fark ettim.Başlatma seçeneğini otomatik olarak ayarlıyorum ve başlatıyorum.Tekrar başlat dediğimde otomatik seçeneği elle olarak değişiyor ve hizmet duruyor...

Bu konu ile ilgili yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim...Hayırlı günler...

Gönderildi : 21/09/2010 16:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Paylaşımlar kapanıyorsa , virüs olma ihitmail yüksek. Server, workstation ve computer browser servisi duruyordur. Öcelikle windows updateleri full yapın, güncel antivirüs ile tarama işlemi gerçekleştirin. Sonrasında kontrol ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 22/09/2010 14:51

Paylaş: