Forum

zamanlanmış ntbacku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

zamanlanmış ntbackup ile backup alma

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

zamanlanmış görevlere ntbackup ile exchange server ın backup ını almaya çalışıyorum haftalık olarak ve haftanın hergünü 1 kez şeklinde

örnğin;  Pzt  - Sali -Carsamba - Persembe - Cuma   şeklinde.

Ancak bir hafta pazartesi aldığı backup 4 Gb ertesi hafta pazarteside backup aldığında bu 8 GB oluyor çünkü üstüne ekliyor.yani 1 ayda o dosya yaklasik 20 GB oluyor.Ben eski backup ı silip yeni backup almasını istiyorum.Nasıl yapabilrim ?

Gönderildi : 15/09/2010 15:01

(@Anonim)

merhaba arkadaşlar

zamanlanmış görevlere ntbackup ile exchange server ın backup ını almaya çalışıyorum haftalık olarak ve haftanın hergünü 1 kez şeklinde

örnğin;  Pzt  - Sali -Carsamba - Persembe - Cuma   şeklinde.

Ancak bir hafta pazartesi aldığı backup 4 Gb ertesi hafta pazarteside backup aldığında bu 8 GB oluyor çünkü üstüne ekliyor.yani 1 ayda o dosya yaklasik 20 GB oluyor.Ben eski backup ı silip yeni backup almasını istiyorum.Nasıl yapabilrim ?

Merhaba,

Yeni backup alırken Always Replace seçeneğini seçmen yeterli olur.Bence eski backup'ı silmeyip Incremental backup aldırman geri dönüş için daha faydalı.

Gönderildi : 15/09/2010 15:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler, 

Gönderildi : 15/09/2010 15:36

(@Anonim)

teşekkürler, 

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 15/09/2010 17:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

incremantal a çevirdikten sonra, backup dosyasi linkte göreceğiniz gibi 200 MB lara düştü.Oysaki normal backuplar 4 GB. yanlış birşeymi yaptim ?

Gönderildi : 19/09/2010 02:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba

Makaleyi http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-veritaban-yedeklemesi-ve-geri-d-n.aspx  incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/09/2010 04:34

(@UlasBayir)
Gönderiler: 25
Eminent Member

aşağıdaki script'i kullan (.bat yada .cmd yapabilirsin) script i zamanlanmış görevlerden otomatik olarak çalıştırabilirsin.  

set MUSTERI=Customername
for /f "Tokens=1-4 Delims=/ " %%i in ('date /t') do  set dt=%%i-%%j-%%k-%%l
for /f "Tokens=1" %%i in ('time /t') do set tm=-%%i
set tm=%tm::=-%
set dtt=%dt%%tm%
ntbackup.exe backup "@C:\BackupDefs\Gunluk_Full.bks" /n "%MUSTERI% %dtt%" /d "%MUSTERI% %dtt%" /v:no /r:no /rs:no /hc:on /m normal /j "%dtt%" /l:s /f "\\backupserver\%MUSTERI% %dtt%.bkf"

Gönderildi : 19/09/2010 15:57

Paylaş: