Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 Remote Destop Printer Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@Beyhan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar windows server 2008 r2 üzerinde remote dostop kurdum ( Win 2008 Sanal bu arada ) Easy Printer özelliğinide aktif ettim local policy ayarlarını yaptım fakat client lar bağlandığında printerleri geliyor ama default olarak işareti gelmiyorlar böyle olunca özellikle crystal report la çalışan raporlarda printeri görmediği için çıktı alamıyorum Örnek ( Nebim de ki Perakende faturaları ) diğer tüm uygulamalarda printerler çalışıyor excel word yada nebim deki raporlamalar da vs vs gibi yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 27/08/2010 17:45

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Nebim'de benzer durumu yaşamıştım. Nebimciler bunun için server'a bir tane yazıcı tanıtıyorlar (client'da olandan) (sadece driver olarak LPT1 e takılıymış gibi) Daha sonra form ayarlarından bir form oluşturuyorlar ve kağıt ayarlarını yapıyorlar ve forma bir isim vererek kaydediyorlar örneğin "NBM". Bağlanan client'larda da aynı şekilde bir form yapıp AYNI İSİMDE kaydediyorlar. Son olarak client'da crystal report'da ilgili raporu açarak o yazıcı seçileren crystal report dosyası kaydediliyor. Ondan sonra bu problem düzeliyor. Nebim ile bakım destek anlaşmanız varsa yardımcı oluyorlar.
Yapalı biraz oldu atladığım yanlış aktardığım bir yer yoktur umarım.

Gönderildi : 28/08/2010 03:34

Paylaş: