Forum

2008 server deneme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server deneme hatası

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
582 Görüntüleme
(@savasdane)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar

Deneme amaclı 2008 server kurdum ve bi tane client tanımladım.Esas kullandığımız server'larla çakışmaması için ip grubunu farklı verdim.İkinci bir ethernet'ten bizim ip grubundan verdim.Önce nat yaparak internete çıktım fakat ikinci gün client server'i görmemeye başladı.Bi türlü çözemedim sonra nat'ı iptal ettim client  server'i görmeye başladı bunu üzerine ben'de ccproxy kurdum ve client'i internete çıkardım.Şimdi şöyle bi durum var:Server'a radmin yukledim.Client'tan bağlantı yapınca servera ekran simsiyah geliyor.Anlamadım.Esas sorunum çalışan diğer ana networkten bu client pc'ye nasıl bağlanırım.Client radmin yüklü..Ayrıca benim kurduğum server'dan client'a radmin yapamıyorum..

Birinci ethernet lan ip:192.169.199.1

ikinci ethernet ip:172.16.1.76(bu bizim esas network'un ip'lerinden)bundan internete çıkıyorum..

Gönderildi : 29/02/2008 00:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

soru sanki biraz karışık olmuş .şekil de olsa güzel olur . 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/02/2008 00:06

(@gokmensarayli)
Gönderiler: 3
Active Member

kardeş anladığım kadarıyla problemin client olan makinada clientın xp ise service pack 3 yükledinmi çünkü 2008 server bir çok uygulama için service pack 3 desteklemesi istiyor...

adresi bi incele istersen...

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=68c48dad-bc34-40be-8d85-6bb4f56f5110&displaylang=en

Gönderildi : 29/02/2008 02:10

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

şöyle bi durum var Nt üzerine inşaa edilmiş işletim sistemleri 2000, xp gibi birbirine bağlantılarda radmin ya da tsc clientle bir sorun yaşamazsın. ama iş vistaya geçtiğinde değişiyor.

client nedirr os olarak belirtirsen iyi olur

Gönderildi : 29/02/2008 02:38

Paylaş: