Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

isaserver

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@AhmetBAHADIR)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

İSASERVERDE LOG TEMİZLEME İLE İLGİLİ YARDIM İSTİYORUM. LOG TEMİZLEME İŞLEMİNİ NASIL YAPIYORUZ. BEN KAYIT ALTINA ALINMIŞ SİTELERİN LOGLARINI TEMİZLEMEK İSTİYORUM.. AYRCA LOG TEMİZLEME İŞLEMİ SADECE 1 SİTE İSMİ İÇİN Mİ YOKSA BİRÇAK SİTE İÇİN Mİ GERÇEKLEŞİYOR YOKSA HEPSİMİ SİLİNİYOR... BU LOG TEMİZLEME İŞLEMİ BAYA Bİ SIKINTI BENİM İÇİN. YARDIMCI OLANLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. WİNDOWS 2003 SERVER KULLANIYORUM.

Gönderildi : 25/07/2010 20:19

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba öncelikle forum kurallarını okuyunuz.

Forumda büyük harfle konu açmak ve soru sormak yasaktır!Sorunuzu tekrar düzenleyiniz.

Sorunuzun cevabına gelince isa loging kısmında firewall ve web proxy kısmında options 'a girerek logların kac gün tutulacagını belirleyebilirsiniz.

Yada enable loging for this service kısmındaki işareti kaldırarak log tutulmasını önleyebilirsiniz. 

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 25/07/2010 22:17

(@AhmetBAHADIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben tutulan logların tamamiyle temizlenmesini istemiyorum. Sadece tutulmuş olan logranın içerisinde temizleme yapabiliyormuyum...

Atıyorum... örneğinn... www.şu.com bu adrese girilmiş ben 7 aydır log tutuyorum. Bu logların içerisinde düzltme yaptığım zamanda log temizlenmiş olurmu. Veya bunu server'da da yapabileceğim bir işlem var mı?

Windows 2003 server'ım. Internet Security and Acceleration Server 20006 (güvenlik ve ivme sunucu) 2006 var.

Gönderildi : 25/07/2010 22:46

(@ahmetaltuntas)
Prominent Member

loglarin içerisinde düzeltmeyi nasıl yapıyorsunuz?

Gönderildi : 25/07/2010 23:30

(@AhmetBAHADIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server'ımda aynı zamanda sql server var burdan komutlarla

.mdf

.ldf

uzantılı dökümanların içini burdan düzeltmeyi kasdediyorum. Server'ımda sgl server'a bağlanamıyorum hata veriyor

ama başka bir birlgisayara mysql kurup logları burda düzenleyip kayıt ettikten sonra tekrar server'a koymam her hangi bir sorun yarartır mı?

Gönderildi : 26/07/2010 10:54

(@ahmetaltuntas)
Prominent Member

evet sql server da logları açıp düzenlemelri yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 26/07/2010 16:30

Paylaş: