Forum

Chkdsk uzun sü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Chkdsk uzun sürmesi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,410 Görüntüleme
(@aslan322)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, IBM 3650 Server 2003 Server 64 bit kurulu. Üzerinde radyoloji görüntüleri tutuluyor(PACS) . IBM Storoge DS 3400  4 TB SATA diskler üzerinde. Server restart edilirken chkdisk' takıldı. Akşam 5'den beri hala tarıyor. Önce correcting yapıyordu. Gece 11 de Deleting index of entry... yapıyor.(Bozuk dosyaları siliyor(pacs) Server'ın bu sabah açılması gerekiyor. Şunu merak ediyorum. Chkdsk yapma esnasında sever'ın elektik fişini çekip server tekrar açıp chkdisk iptal edip öyle açarsam acaba  Win 2003'ün açılmama durumu olablir mi? veya ne olur? 10 saattir chkdisk bitmedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yani kısaca Chkdisk çalışma esnasında elektrik giderse server'ın durumu ne olabilir?? Diskler zarar görür mü? Server açılmaz mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/07/2010 04:25

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar,

-Bilgisayarımız elektrik kesintilerine maruz kaldığı zaman..vb.

Bazen otomatik açılışlarda bilgisayarımız chkdsk’i başlatmamızı isteyebilir. Bu tür durumlarda hata denetleme işlemini yapmalıyız ve işlemin tamamlanmasını sonuna kadar beklemeliyiz. CHKDSK ile dosya sistemi hataları otomatik olarak düzeltilir. Bozuk bölümler taranıp düzeltilir, okunabilir bilgiler yenilenir.

Gönderildi : 21/07/2010 11:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

chkdsk'i şuan yarıda keserseniz , OS açılmama gibi durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Beklemenizde fayda var.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 21/07/2010 23:51

Paylaş: