Forum

server disk upgrade

Bildirimler
Hepsini Temizle

server disk upgrade

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimde x 225 model ibm server var.Sevgili ibmyi telefon ile aradım diski yükseltmem lazım ne kadar kapasiteli disk kullanabilirim dedim.Bunun için ücretli destek veriyoruz dediler.Bende bir daha server alırken ibm alacağım emin olun sağolun dedim:)

Serverimde 3 disk var raid 5 olarak çalışıyorlar.

Ben disklerimi 30 gb yerine 250gb diske upgrade edersem eski bilgilere zarar vermeden serveri tekrar kurmadan mevcut disklerdeki yapıyı yeni disklere nasıl taşırım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/07/2010 20:39

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Tekrar raid 5 yapacaksınız anladığım kadarıyla öylerse acronis ile geçiş yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/07/2010 20:42

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Gerekli disklerdeki veriyi acronis ile full imaj olarak external bir diske alsam,

"d" partitionum boş zaten "C"parititionumu  daha sonra yeni takacak olduğum 3 hddyi raid 5 yapıp Buradaki "c"partitionuna geri restore etsem sorun olurmu acaba normal disklerde bu oluyor ama bu sistemde olurmu?

Teşekkürler._

Gönderildi : 10/07/2010 01:38

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar daha önce bu şekilde bir işleme maruz kalan olmadımı?

Gönderildi : 10/07/2010 21:15

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Acronis ile bu işlemi yapabilirsiniz (Murat Can'ın da söylediği gibi). Dikkat etmeniz gereken bir şey varsa o da Acronis ile Raid 5 yedek aldıysanız restore işleminde de Raid 5 geri dönmelisiniz. Bunun dışında diskin değişmesi veya büyümesi birşeyi değiştirmez.

Gönderildi : 11/07/2010 01:58

Paylaş: